Ei pelkästään sininen Escort....

Anonyymi-ap

....vaan myös vaaleahko Toyota Varis, kraak kraak perkeles, näyttää olevan niitä joita havaitessa sopii olla varuillaan! Siinäpä se ajeli 50km/t Puhoksentietä äskettäin kuutostien suuntaan. Olen nähnyt aikaisemminkin liikenteessä ihan yhtä ripeästi.

13

532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmoitus poliisille ja kortti pois tieliikenteen vaarantajilta.

      • Anonyymi

        Tuollaisen matkantekijän olisi syytä jo luovuttaa suosiolla ajohommat muille.


    • Anonyymi

      Se naatiskelee elekee urputtako.

    • Anonyymi

      Saiturit ajaa styroxin pala kaasupolkimen alla..

      • Anonyymi

        Mihin 70-80 vuotiaat säästävät rahaa? Nauttisivat viimeisistä elinvuosistaan täysin mitoin. Näitä nuukia näkee kyllä Kiteellä paljon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mihin 70-80 vuotiaat säästävät rahaa? Nauttisivat viimeisistä elinvuosistaan täysin mitoin. Näitä nuukia näkee kyllä Kiteellä paljon.

        Kieltämättä! Uusia autoja kylläkin näkee vanhuksilla, mutta näyttäisi olevan niin että ne on hankittu vain sen takia että olisi turvallisempi olla tien tukkona.😆 Onhan se tietysti tyylikkäämpääkin kun jonoa vetää pahimmillaan jopa 30km/t alle rajoitusten liikkuva, kiiltävä kulkine.


    • Anonyymi

      Mites mustilla bemareilla on viime aikoina menny?

      • Anonyymi

        Joillain yksilöillä vähän tavallistakin huonommin.


    • Anonyymi

      Pörisevät ja tien tukkona.

    • Anonyymi

      Kenellä on aikaa kytätä miten kukin Kiteen kirkolla ajelee?
      Muuttaisitte yhteiskunnan elätit johonkin kaupunkiin, jossa on sen verran elämää ettei muutamat yksittäiset autoilijat mielenrauhaanne vie.

      • Anonyymi

        Se huru-ukko tien tukko kilahtaa mihin kirjoitus kalahtaa!🤣 Sivullisilla ei ole siihen aihetta!
        Sitäpaitsi tuo "yhteiskunnan elätit" on jo niin monta tuhatta kertaa toistettu ettei sillä ole mitään merkitystä. Vaan kun älyllinen kapasiteettisi ei parempaan kyennyt, niin jotain paskahan se oli mukaan työnnettävä.


      • Anonyymi

        Kenenkään ei tarvitse kytätä miten Kiteellä kukin ajelee, sillä turakit tunkeutuvat vapaaehtoisesti itseään esittelemään!
        (turakki /turakka tarkoittaa yksinkertaista)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1422
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      872
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      801
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      667
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      639
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      9
      636
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      57
      619
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe