Olen alkuperäinen kankaanpääläinen muuttanut pois noin kymmen vuotta sitten asunut kankaanpäässä yli 20 vuotta. Olen muuttanut pois ja löytänyt ihan hyvän paikan asua. Vieläkin on vaikea sanoa, että olen kankaanpäästä kotoisin, jos joku kysyy niin se hävettää kertoa mistä olen kotoisin. Kankaanpäässä todella paha sisäänpäinkääntynyt ilmapiiri, haukutaan niin sanotusti omia ei ole sitä yhteen hiileen puhaltamista. Kiusaaminen ja jouruilu on hyväksyttyä. Ennakko käsityksen on aika vahvoja siellä kankaanpäässä. Kankaanpää on pieni kylä lähellä poria. Tulee mieleen punaniska juntti kylä missä hoidetaan asiota sisäisesti.
Onko kankaanpää junttien kylä?
8
484
Vastaukset
- Anonyymi
Juu ja lisäksi vielä valehdellaa toisista ihmisistä sellasta mikä ei oo totta. Selkeetä kunnianloukkausta toisia kohtaan.
- Anonyymi
Uskomatonta pienen pienen nyanssit tekee ne jutut ja niillä on loppu viimein paljon merkitystä, oletko tervetullut kohdellaanko sua hyvin yms. Onneksi kankaanpäässä on paljon ukranalaisia niitä ei juoruilut kiinnosta ne elää vaan omaa elämää.
- Anonyymi
Joka paikassa samanlaista ja tottakai kannattaa vaihtaa maisemaa jos ryssii asiansa yhdessä paikassa
- Anonyymi
Et oo selkeesti ikinä käynyt kankaanpään ulkopuolella
- Anonyymi
Makkaroiden jälkikasvua ristiin ja rastiin. Olette melkoisia vaaratekijöitä ihmiskunnalle.
- Anonyymi
kankaanpää erottuu koko suomesta siten että täällä tehää töitä vikisemättä ja ollaan miljonäärejä, ja muualla suomessa varsinki helsingis lorvitaan eikä töitä osata tehä.
- Anonyymi
Kankaanpäässä velkanen on kateellinen toiselle velkaiselle. Sitten kun ajaa 100 kilometriä kankaanpäästä pois päin, ihmiset kysyy missä on kankaanpää? Luulot on suuria ja teot on pieniä siellä tuppukylässä.
- Anonyymi
Kun kantaisinä on kaksi kylähullua makkaraveljestä ei siitostulokset ole kovin kehuttavia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1867781Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1425325Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa
Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/1244237Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y682847- 2822469
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1452380Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi102284Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5772186Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.42169Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont822147