https://osuuskauppakpo.fi/artikkeli/osuuskauppa-kpo-avaa-pizzabuffan-kokkolan-prismaan?fbclid=IwY2xjawN5zjNleHRuA2FlbQIxMABzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEeofad-mYVyNc8Bo8eFbVatssRulPInMOw9bnDG6OqQFyaFZ3UoYFhOtbWB3E_aem_foGN-spyivGYmgSaoP02rg
"Osuuskauppa KPO laajentaa ravintolavalikoimaansa avaamalla PizzaBuffan Kokkolan Prismaan kesällä 2026. Uusi ravintola sijoittuu kauppakäytävälle toisen pääsisäänkäynnin yhteyteen. PizzaBuffa tarjoaa monipuolisen buffet-pöydän, jolta löydät herkullisia itse tehtyjä pizzoja, raikkaita salaatteja sekä lämpimiä ruokia, jotka maistuvat koko perheelle. Ravintola panostaa laadukkaisiin ja maukkaisiin annoksiin niin lounasaikaan kuin päivällisellekin. PizzaBuffa on helposti lähestyttävä ja luotettava ruokapaikka, jossa mutkaton buffet-tyyli takaa nopean ja maistuvan aterian viikon jokaisena päivänä.
Buffet-pöydästä löytyy monipuolisia vaihtoehtoja niin kotiruokaa kuin salaattejakin, jotka tukevat terveellisiä ruokailutottumuksia ja soveltuvat mainiosti myös työpaikkaruokailuun. "
Hienoa, että kokkolaan avataan pizza Buffa, jossa saa valita, maistella ja syödä erilaisia pizzoja toisin, kuin pizzeriassa, jossa joudut tilaamaan kokonaisen pizzan samaa pizzaa, etkä pienempiä siivuja erilaisia pizzoja,
Pizza puffa kokkolaan
26
480
Vastaukset
- Anonyymi
Tulee mieleen lähinnä että roskaruokaa pitäisi alkaa kutsua myrkkyruoaksi.
- Anonyymi
Perussuomalaiselle punakalle pönäkälle jätemyllylle roskaruoka on ihan sitä ominta ravintoa. Myrkkyruoaksi nimittäminen voisi tosiaan hillitä sitä hervotonta ylensyöntiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaiselle punakalle pönäkälle jätemyllylle roskaruoka on ihan sitä ominta ravintoa. Myrkkyruoaksi nimittäminen voisi tosiaan hillitä sitä hervotonta ylensyöntiä.
Mennään sinne treenamaan syömistä koko perheen kanssa.
- Anonyymi
Ei ole olemassa roskaruokaa, vaan kaikki on hyvää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaiselle punakalle pönäkälle jätemyllylle roskaruoka on ihan sitä ominta ravintoa. Myrkkyruoaksi nimittäminen voisi tosiaan hillitä sitä hervotonta ylensyöntiä.
Vaikuttaa ihan siltä että salaa ihailet PerS laisia se on ihan ok jos et uskalla suoraan asiaa
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole olemassa roskaruokaa, vaan kaikki on hyvää
Paskat niitä roskaruokia on ihan liian paljonYÖÖÖÖÖK
- Anonyymi
Kaikkia roskaruokaa eikä noita roska ruokia ole ihan tarpeeksi, ei enään kunnon ruoka paikkaa ole
- Anonyymi
Hei jäbät sinne mennään ja otetaan iskäkin mukaan!!
- Anonyymi
Väistyykö Harjun rinkeli tämän edestä?
- Anonyymi
Enpä usko, mahdoliisesti pizza buffa tulee Harjun rinkelin yhteyteen ja valikoimana tulee lisäksi pizzabuffa.
Lisää tilaa tietenkin laajennetaan, että mahtuu pizzabuffa.
Eikä pizza ole mitään roskaruokaa, vai onko jauhot, juusto, kunkku, tonnikala, ananas ja muut roskaruokaa.
Kyllähän pizza lihottaa, jos sitä joka päivä syö vatsansa täyteen, että jos pizzabuffassa käy 1-3 kertaa kuukaudessa syömässä, niin se on vielä kohtuullista. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Enpä usko, mahdoliisesti pizza buffa tulee Harjun rinkelin yhteyteen ja valikoimana tulee lisäksi pizzabuffa.
Lisää tilaa tietenkin laajennetaan, että mahtuu pizzabuffa.
Eikä pizza ole mitään roskaruokaa, vai onko jauhot, juusto, kunkku, tonnikala, ananas ja muut roskaruokaa.
Kyllähän pizza lihottaa, jos sitä joka päivä syö vatsansa täyteen, että jos pizzabuffassa käy 1-3 kertaa kuukaudessa syömässä, niin se on vielä kohtuullista.Elikkä tämmöinen roskaruoka paikka tulee tähän harju leipomon yhteyteen yööööök
- Anonyymi
Tapiolan tilathan ovat tyhjänä.
- Anonyymi
Varmaankin laajennetaan lisätilaa siitä pizzabuffalle.
- Anonyymi
Olisikohan syytä laittaa tyhjään tilaan S-pankin konttori, ettei asiakkaiden tarvitsisi istua käytävällä kaikkien ohikulkijoiden ihmeteltävinä.
- Anonyymi
Vau kokkolastaki saa pizzaa
- Anonyymi
Roskaruokaa ei pitäsi kenenkää syödä, nyt sillä nämä ketjut sairastuttavat nuoret.
Suolistosaiaudet ja munuaistaudit roskaruuan lue prosessoidun ,takia lisääntyvät.
Terveydellä ei kannata leikkiä, - AnonyymiUUSI
Paskat
- Anonyymi
Joutava, ihan turha muutos. Pari kertaa olen syönyt Seinäjoella Pizzapuffassa; epäterveellistä ja mautonta mättöruokaa, jota saa mistä tahansa bensa-asemaltakin. Todellinen menetys, kun Harjun lounaspaikka joutuu väistymään tuon takia.
- Anonyymi
Voihan se harjun rinkeli jäädäkkin siihen, ylivieskassaki on hesburger buffan kans samassa tilassa.
- Anonyymi
Hyvin se Buffa sopii siihen Harjun rinkelin yhteyteen.
Prismassahan ei neliöt lopu ja lisää tekevät, jos tarvii.
Prismahan osti lisää tonttia. - Anonyymi
Miksi tämä suomi24 taas on epäkunnossa, tuli virheilmoitus, että koeta myöhemmin uudelleen eli ei viesti muka lähtenyt ja lähti kolme kertaa, kun päivitin????
- Anonyymi
Onhan uusavuttomille taas yksi mahdollisuus välttyä ruuanlaitolta ja saahan siitä BONUSTA!!!
- AnonyymiUUSI
ei ole mitään ruokaa YÖÖÖÖÖK
- Anonyymi
sillä lailla !
- Anonyymi
Roskaruoka (junkfood) nimi on alunperin tullut hampurilaispaikkojen paperi ja pakkausten määrästä johtuen.
- AnonyymiUUSI
Kaikki tiesi jo sillo että ne pahvit ja rasvapaperit sisältää terveyttä vahingoittavaa moskaa
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1473942Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso103438Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai462933Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122862Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1422513- 502174
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist161388"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For991355Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631304Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 801166