Eikä taida tätä tapahtumaa olla jatkossakaan. Huhu kertoo että firma konkurssia vailla tapahtuman takana.
Keräilykuumeen perutut messut. (Hämeenlinna 8.11-9.11 )
19
551
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos Orpon hallituksen. Taaskin kerran.
- Anonyymi
Valmettikin potkii jengiä pihalle. Hyvin sä Orpo vedät!
- Anonyymi
Sairastapaus ilmoitettu syyksi facebookissa
- Anonyymi
Täällä heitellään konkurssista vihjeitä. Aika törkeää jos kyse on sairastumisesta.
- Anonyymi
Sairaskohtaus 3 viikkoa sitten, ja siksi perutaan koko tapahtuma. Ei varamiestä tms....
Homma haisee..... - Anonyymi
Kyseisen yrittäjän ilmoitettiin sairastuneen kolme viikkoa sitten, ja Hämeenlinnan messut peruttiin. Tuskin on kyse ihan tavallisesta nuhakuumeesta tällaisessa tapauksessa. Facebook-sivuilla ilmoitettuun yhteyshenkilöön ei saa yhteyttä.
Meille tapahtumien näytteilleasettajille ei ole myöskään tiedotettu kevään 2026 messujen pitopaikoista, eikä messukalenteria ole julkaistu. Kyseisen yrittäjän puhelin on suljettu.
Tiedottaminen on hoidettu todella huonosti, ja sen seurauksena pyörii villi huhumylly.- Anonyymi
Ompa ikävää. Terveys edellä se on kuitenkin aina mentävä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ompa ikävää. Terveys edellä se on kuitenkin aina mentävä.
Ompa? Tyhmä, kirjoita oikeakielisesti ONPA.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ompa? Tyhmä, kirjoita oikeakielisesti ONPA.
Kirjoitin jo kerran ONPA mutta jostain syystä se poistettiin.
- Anonyymi
Keräilykuumen toiminta on päättynyt lukee Facebookissa.
Syynä lienee yrittäjän kuolema... - Anonyymi
Oli saanut kuulemma aivoinfarktin Helsingin Vintagemessujen järjestelyjen yhteydessä ja menehtynyt, ei kuitenkaan virallisesti vahvistettu tieto. Yhtiön toiminta on loppunut, tämä on varma tieto ja netistä todennettavissa.
- Anonyymi
Näinhän siinä kävi.
- Anonyymi
Tänään sunnuntaina 23.11.2025 oli Hämeen Sanomissa yrittäjän kuolinilmoitus. Hänen virallinen kuolinpäivänsä oli ollut 9.11.2025 ja kuolinpaikka Hämeenlinna. RIP.
- Anonyymi
Yllättävän kuolema lienee kyseessä. 8.11.päivittänyt koiriensa facebook ja instagram sivuja.
- Anonyymi
Hämeen Sanomien nettilehdessä tänään juttu, jossa kerrotaan, että yrittäjän kuolema johtui tapaturmasta. Eilisessä lehdessä oli kuolinilmoitus.
- Anonyymi
Sai aivoinfarktin, kaatui, löi päänsä tuhoisin seurauksin.
- Anonyymi
Mikähän tapaturma on ollut syynä kuolemaan.
- Anonyymi
Onko tämä vainaa sama kokoomus henkilö joka kohteli köyhiä todella kylmästi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tämä vainaa sama kokoomus henkilö joka kohteli köyhiä todella kylmästi.
Eiköhän ollut demari/ vasrmmistolainen.
Etsi vapaaehtoisena ruumiita jne
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979