Maailman ihmisen tila 2025 (täältä katsottuna)

Istuin junassa ja katselin ympärilleni , ihmisiä keitä siellä istui ja kauhistelin sitä samaa mitä monissa muissakin paikoissa.
Noin 20 henkilöstä 18 tuijotti älylaitettaan silmät seisoen päässä, tiedottomina mitä todellisessa maailmassa tapahtuu.
Kaikki kuin lumottuina tuohon kuvottavaan laitteeseen , kuolleeseen näyttöön mikä ei heijasta mitään elämää , se saa aikaan jopa tutkijoidenkin mukaan mielisairautta , epäsosiaalista käyttäytymistä , luonnollisesta ihmiselosta kaikkonemista.
Tuskin monikaan uskaltaa lähteä ulos kotoaan ilman sitä..

"Mitä jos jotain tapahtuu eikä minulla ole sitä mukanani?"
Näin on ihmiset peloteltu olemaan riippuvaisia laitteesta joka lukee ajatuksia "hakujen" sun muiden kautta , kun maksat sillä niin se myös tallentaa mieltymyksesi toisille osapuolille heidän tulevaa käyttöään varten.

Vanhemmat tuijottaessaan lastensa seurassa kyseistä , jättävät he lapsensa vaille huomiota.
Huomioksi he antavat lapsilleen samanlaisen ja kas , kaikki ovat näyttöjen lumoissa vailla tajuakaan mitä ympärillä tapahtuu.
Kyse on heitteillejätöstä ja sairraaloisesta riippuvaisuudesta , samanlaisesta mitä narkomaaneilla on koviin huumeisiin.
Lapset saavat huomiontarpeeseensa kuollutta kapulaa käteen ja vanhemmat pakenevat kenties uusavuttomuuttaan sekä surkeuttaan samaan.
Silmiin katsominen , koskettaminen , toisen ihmisen huomaaminen , toiselle puhuminen koetaan jo tänä päivänä useamman puolesta ahdistavana kokemuksena.

Ihmiset erkaantuvat toisistaan
Luonnollinen yhteys katoaa
Ihmiselo katoaa?

Ollaan jo nyt koneiden orjia ja äärimmäisen riippuvaisia niistä.

HELPPOA JA VAIVATONTA! Näin mainostetaan !

Monet asiantuntijat ovat sanoneet että älylaitteet ovat ihmiskunnan turmioksi ja sen ihmiset tiedostavat , eivät uskalla vaan erottautua laumasta ja "normeista" sanoakseen että tällainen peli ei käy leimaantumisen pelosta.

Tekoäly on jo saapunut ohjeistamaan ihmisiä ketkä tarvitsevat älylleen "jatketta" , toisin sanoen typeryksiä / vajaaälyisiä.
Kauaa ei mene kun se on jokaisen puhelimessa neuvomassa "totuuksiaan" ja ihmiset kyseenalaistamatta nielevät kaiken mitä tuo "kaikkitietävä oraakkeli" kertoo ( huom lähitulevaisuudessa).

HELPPOA JA VAIVATONTA!

Kun ei tarvitse itse miettiä juuri mitään niin mieli surkastuu ja muuta tarvitse kuin kuolata poskilleen enään , sen pyyhkii todennäköisesti robotti tulevaisuudessa.
(On jopa todettu että tekoäly aiheuttaa psykoosia).

Se tilaa ruuat ja vaatteet kotiisi ilman pyyntöjäsi kun älykoti seuraa ja oppii toimintojasi niin se tietää "omaishoitajanasi" tarvitsemasi.
Tuohan tosiaan ruokarobotti jo laiskoilla ruuat oville , hetki niin niitä kuljettaa dronetkin.
Ei muuta kun kotoa käsin etänä vielä "työtkin"( jos niitä sellaiseksi voi sanoa ) niin kasvaapa ahteri "suurenmoiseksi".

Jos uskaltautuu /jaksaa kotoaan jonnekin lähteä niin sähköpotkulauta alle ja ilman lihasten rasitusta eteenpäin!
Rasitus , hiki ja pieni vaiva kun tuntuu nykyään olevan monille kuin rääkkäystä ja "hyvinvointivaltion" kansalaiselle sehän on kidutusta!

Mieli surkastuu
Luonnollinen sosiaalinen kanssakäyminen surkastuu
Lihaksetkin surkastuu!

Kuinka helppoa ja kätevää jos ihmisen seuraava evoluution vaihe on tulla MADOKSI.

Digiaika , ruokarobotit , älykodit , sähkökulkineet sun muut huomattavan epäterveelliset vaihtoehdot , TERVETULOA ! TAHDOMME OLLA MATOJA!



Älypuhelimesta sen verran vielä että ei kauaakaan kun siinä on passisi , ajokorttisi , terveystietosi , kaikki maksamiseen ja ostamiseen vaadittavat toiminnot , mielenliikkeesi on tallennettu hakujen sun muiden surffailujen , kirjoittelujesi sekä kuviesi perusteella. Jopa puheesikin se tallentaa ja tuntee äänesi.

Pankkivirkailijat sanovat että käteinen ja kortit ovat jo "antiikkisia" tapoja maksaa eikä montaa vuotta mene että ne katoavat.

Koko yksityisyytesi on älypuhelimessasi ja olet antanut monet kerrat luvan jakaa tietojasi useammille osapuolille.
Tekoäly kun tulee laitteesi "oraakkeliksi/ herraksi" niin sillä on kaikki valta "yksityisyyteesi" ja laitteesi toimivuuteen.
Joko toimit kuten "kaikkitietävä oraakkeli" ohjeistaa tai muuten olet rasite järjestelmälle ja poistettava osanen vain.

Orjuutta luvassa pedon järjestelmässä , sananpahan vain..

Luojan kiitos itselläni ei ole älylaitteita (kirjoitan kirjaston koneelta) , ei nettipankkeja/tunnuksia , eikä minkäänlaista mielenkiintoa moisia hommatakaan.

On oikea polkupyörä eikä mikään sähköinen nivel liikutin (sähköpyörä) mistä ei kostu lihakset yhtään.
Sitten kehtaavat vielä ihmetellä nuo kun ei sähköpolkupyöräillessä laihdu !
NO EI KAI NIIN!!!

Ei ole myöskään toista kuollutta näyttöä kotona eli televisiota .
On lähdettävä ulos jos ei kestä itseään neljän seinän sisällä , ulos raikkaaseen , ilman apuvälineitä , helpottajia , laiskureiden vehkeitä.
TERVEELLISTÄ!

Radio ja vanhanmallin puhelin löytyy .

Terveisiä siis noin 80- 90- luvun tavoilta , silloin meno oli paljon terveellisempää monin tavoin .

ONNEA EVOLUUTIOONNE , itse taidan passata tällä kertaa.

1

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jopas oli pitkä värssy..... Meinas ihan usko loppua iteltäkin. Onneks en käytä moista laitetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      250
      4526
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      124
      2961
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2722
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1543
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      17
      1437
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      52
      1285
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1067
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1055
    Aihe