Jumal`auta! Lieksassa ne vaan oppineet lisääntyy! Kannattaa heti ja välittömästi kaapata tänne tiedepalstalle, niin on sitten päivitettyä tietoa asioita käytettävissä!
"Riveriasta valmistui kaksi lieksalaista lokakuussa"
6
241
Vastaukset
- Anonyymi
Voidaanko siellä opiskella Lieksalaiseksi? Mitä opintokokonaisuuteen kuuluu?
- Anonyymi
Ahnustappien sorvaaminen ja jatkuva syyttely. Sitten pääsee Yamalin saunamaailmaan töihin.
- Anonyymi
Lieksalaiseksi ei voi opiskella! Toki jonkin näköiseksi kopioksi lieksalaisesta voi äärimmäisellä itsekurilla ja jatkuvalla harjoituksella valmistua, mutta on oltava todella lahjakas yksilö jos kykenee edes puoleen siitä, mihin aito ja alkuperäinen lieksalainen pelkällä olemassa olollaan ilman pienintäkään ponnistelua!
- Anonyymi
Työttömyyden tohtori, 160ov.
- Anonyymi
Tuli mieleen että olisiko kumpikaan valmistuneista innokas makkaratehtaan perustamiseen Lieksaan. Kouluja kun ovat käyneet. Makkaran maun saatte ihan itse arvella mikä kävisi kaupaksi lieksalaisille.
- Anonyymi
Kiitos koulujen. Valmistaudun pois Lieksasta. En tee paluumuuttoa enää toista kertaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2774722Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452931Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k372899Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061694Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531- 621459
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222