Täydellisen henkilön täytyy aina olla tilanteen herra.
Täydellinen ihminen sanoo aina viimeisen sanan.
Täydellinen ihminen on omanapanarsisti.
Täydellistä ihmistä ei voi arvostella saamatta osakseen massiivisen koulutuksen aiheesta mikä ja minkälainen on arvostelija, jolloin täydellinen ihminen ottaa käyttöönsä kaikki ominaisuutensa.
Epäonnistumisen pelkoa kutsutaan nimillä atykifobia ja kakorrafiofobia.
Epäonnistumisen pelko rakastellessa johtuu paineista suoriutumisesta, suorituskyvystä tai itsetunnosta.
Epäonnistumisen pelon syitä on esimerkiksi suorituspaineet, alhainen itsetunto ja siihen liittyvät epävarmuudet, ymmärtämättömyys että seksi on muutakin kuin yhdynnän kesto tai orgasmi.
Täydellisellä ihmisellä on ollut ongelmaansa ratkaisu siitä lukien kun pääsi Lahden torin jenkkipiireihin, jolloin hän leveäharteisena huippu-urheilijan näköisenä markkamiljonäärinä oli torihorojen märkä päiväuni.
Hänellä oli aina merkkifarkkujensa taskuissa pieni kullitettu metallirasia, jossa sinisiä pillereitä ja kun näköpiirissä oli pienikin flaksin mahdollisuus, niin hän nappasi kaksi pilleriä ja tunnin välein yhden.
Peilisalipellenä hän tiesi myös miten rauta saadaan nöyräksi, joten hänen päivittäisiin kotimaveiluihin liittyi heppijumppa, jonka hän suoritti siten että hankki metallisen talouspaperirullan hylsyn kokoisen putkenpätkän asettaen sen paikoilleen ja pyrki pitämään sitä ns. vatupassissa rakennusmies kun on.
Ajan kuluessa luonnollisesti hän hankki aina raskaampia putkia ja lopulta kykeni kannattamaan jopa pientä naista seinää vasten.
Kun oli elänyt puolivuosisataa niin lääkäri hoksasi vahingossa, että perusongelmana onkin se, että täydellinen ihminen on nainen miehen kropassa ja määräsi hänelle mieshormooneja, jotka vähentäisi Mäkäräisen pyrkimystä hallitsemaan enempää täydellisen ihmisen elämää, sekä tupla-annokset pillereitä, joita oli nauttinut tuohon mennessä jo yli 30 vuotta lähes päivittäin.
Täydellinen ihminen kertoi lääkärille päivittäisestä epäonnistumisen pelostaan ja kokemuksistaan, sekä alkoholismistaan, jolloin lääkäri ohjeisti ottamaan päiväohjelmaan kirjoittelut Pattayan matkailupalstalle, jossa hän saa vertaistukea ja myötätuntoa osakseen.
Epäonnistumisen pelko.
1
69
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1795012Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,194397Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522511
- 271929
- 221757
- 351750
- 681741
