Muutama fakta Keuruusta ja ihan omalla kokemuksella:
1.
Keuruu ei ole Suomi-neidon persereikä, sillä silläkin on tarkoituksensa. Keuruu on Suomi-neidon umpisuolen lisäke ja siksi tarpeeton.
2.
Paikkakunnalla juorut leviää yllättävän tehokkaasti. Vaikuttaa siltä, että mitä parempi juoruaja, sitä parempi keuruulainen.
"Jokaisesta pitää tietää jotakin".
3.
Olet välittömästi kaikkien kaveri jos omistat helluntalainen,harrastat hirvenmetsästystä,omistat traktorin ja maatilan, jossa voi metsästää.
4.
"Selkäänpuukotus" on keuruulainen tervetuliaisriitti.
5.
Luottamukselliset henkilökohtaiset asiat eivät ole sinun henkilökohtaisia asioita vaan keuruulaisten yhteisiä asioita.
6.
Keuruulla suositaan alkoholisoituneita kriminalisoituneita henkilöitä, jotka saavat apua huomattavasti helpommin kuin omissa ongelmissaan kärvistelevät tavikset.
7.
Keuruuila ei käydä kahvilla naapureilla edes pyydettynä, yllätyskäynneistä puhumattakaan.
8.
Olet heti "kusipää", kun kehtaat kysyä ikäviä asioita.
9.
Keuruun palvelut ovat olemattomat,lähin oikea kaupunki on Jyväskylä.
Keuruu on perseestä
Anonyymi-ap
1
85
Luetuimmat keskustelut
- 1341457
- 901308
- 81796
- 28727
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...11720- 19575
- 36573
- 47553
- 46549
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115519