Mistä johtuu sellainen asia,että seksihommissa on näin:mies itse tekee usein aloitteen,mutta hänen peniksensä ei jäykisty.Kun joskus olemme tilanteessa jossa ei voi siirtyä itse asiaan,esim.tanssiessa puhun joskus tuhmia,huomaan että hänellä seisoo,mutta kotona sitten menee veltoksi,kun on varsinainen esileikki. Kun hieron ja imutan,erektio tulee aika hitaasti,kestää sitten vaikka kaksi tuntia.Välillä vaihdetaankin asentoja,ja mies tuntuu todella nauttivan rakastelusta,ääntelee ja tuntuu usein hillitsevän ettei laukea liian nopeasti.Hänelle on tärkeää tyydyttää minut,ja joskus hän ei laukea itse.Tällaista on ollut alusta asti,1,5 vuotta olemme olleet yksissä.Mistä kertoo tämä"hidas lähtö"?Olen kysynyt häneltäkin,mutta asia kuulemma ihmetyttää häntäkin,taitaa vaivatakkin.Ikäkysymyskö?43v.Vai onko kyse siitä,että takana on 20v liitto,ja olen ensimmäinen pitempi suhde sen jälkeen.Olen myös täysin entisen vaimonsa vastakohta ulkoisesti.Vai janottaako vanha suola ja ilmenee näin?Jännittämistäkö?Vai eikö halua minua?Itse väittää kyllä haluavansa,ja tosiaan tekee aloitteita ja haluaa usein seksiä.Sama asia aina,kun itsekin teen aloitteen,alku aina hankalaa,mutta sitten homma kyllä toimii loistavasti.
tämä askarruttaa
ulla
2962
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vaikuttaisi siltä, että elimellistä vikaa ei olisi kun toisinaan kuitenkin seisoo ihan spontaanisti. Jos asia kovasti vaivaa, niin kannattaisi käväistä lääkärissä. Erektio-ongelmat on kuitenkin useimmiten hoidettavissa. Muuten asia voi mennä sinne korvien väliin ja ongelma vielä pahenee.
Jos itse haluat tietää aiheesta enemmän, laita googleen "erektiohäiriö" niin tietoa löytyy.
Tulee mieleen että jännittää, eli ns. suorituspaineta...eli haluaa 'liian täydellistä' tyytdystä ja kun tanssitte niin hän ei tiedota tai pyriseksuaalisesti mihinkään niin alkaa jöpöttämään.Luulen että johtuu siitä, pelkää epäonnistumista(?) on ehkä joskus saanut palautetta ettei seksi ole mennyt hyvin tai paikat ovat kipeät yhdynnän jälkeen... olen nuori mutta kokemusta itselläni on tuosta asiasta. Eikä syy ole kuin miehen päänsisällä olevasta jännitteestä, suorituspainetta vaikka haluaisikin seksiä toisen kanssa...eikä sekään pidä ehkä paikkaansa että kaipaisi vanhaa, se on mennyt ja aikuinen mies osaa jatkaa uuden kanssa :) olen itse 27v en usko että ikäkysymys vaan päänsisäinen juttu, haluaa täydellistä ja 'unohtaa' siten omat eläimelliset halunsa. Yksi lääke voisi olla se että keskitytte vain hänen tyydytykseen ja siten 'pakotatte' miehen rentoutumaan ja haluamaan seksiä 'eläimellisesti', kun järjellä ei aina ole tuossa asiassa mitään päätä eikä häntää, tulee alitajunnasta.