Onko Hankasalmella Hangan lavalla kukaan käynyt?
Millainen lava?
Aijon yöpyä Jyväskylässä mutta olisko parempi yöpyä Revontulessa?? Miten bussiyhteydet Revontulesta Jyväskylään??? Kulkeeko bus ihan Revontulen edestä Jyväskylään.
HANKASALMI JA HANGAN LAVA
17
2301
Vastaukset
- paikallinen
Lava on ollut muutamavuos sitten vuoden tanssijärjestäjä. Kannattaa käydä. Ja yöpyä Revontulessa. Ensinnäkin lyhyempi matka ja taksin saa aika nopeesti. Ja aina kannattaa kokeilla jotain uutta. http://www.hankasalmenhanka.fi/ tuolt löytyy lisää tietoo
- ...
...haluaa kuunnella artistia (tässä tapaukses KT:ta) ja olla lähellä katsomassa niin en suosittele Hangan lavaa. Siinä on lavalla ihmeellinen aitaratkaisu just silmien edes ja kamalia äkäisiä itikoita on ollut täys koko lava joka kesä. En tiedä onko nyt? Väkivaltaiset humalaiset saavat rauhassa riehua lavan edessä. Nämä on mun kokemukset siitä paikasta.
- yöpyä
Revontulessa, kun siitä ei ole kuin kolme kilometriä Hangalle. Lava on sellainen 12- kulmio ja ainakin minun mielestäni oli ihan fiksu paikka muutoinkin.
- tyttö
Revontulen kohdalla pysähtyy Jkl-Kuopio linja-autot mitkä ajavat Revontulen ohi vakiovuorona (ei siis pelkät pikavuorot pysähdy).
Minä yöpyisin kyllä Jyväskylässä ja menisin Hangan lavalle tanssibussin kyydissä hinta vain 2 euroa suunta. Bussilla ennättää tansseihin hyvin ja pois bussi lähtee viimeisen valssin jälkeen.
Itse olen yöpynyt kerran Revontulessa. Huone oli aika hyvä, narikkaan joutui maksamaan vaikka yöpyi, aamiaisessa olisi ollut parantamisen varaa. Ja Revontulesta on vähän matkaa Hangan lavalle. Ja Jyväskylässä on hotelleissa valinnan varaa sekä myös kesätarjouksia.- Hangan lavalle 16.7
Joo olen jo varannut yöpymisen Jyväskylästä tuntui parhaimmalta vaihtoehdolta ja kun bus kulkee kumminkin lavalle ja tuo yöllä takaisin.
Olen minäkin yöpynyt Revontulessa mutta tuota narikkamaksua minäkin ihmettelin.
Hotelli on sellainen kun Amis ja yö maksaa kahdelta 60e.
Oletko sinä tulossa Hangan lavalle???
Meitä tulee kaksi muijaa täältä Treen suunnalta ja kyllähän Karia täytyy lähtee kuunteleen.
- jos tanssia tahtoo
Kävin Hangan lavalla kolme vuotta sitten ja petyin. Lava on tosiaan 12-kulmio eli tanssitilaa on aivan liian vähän. Myöskään katsojille ei ole paikkaa. Ihan viihtyisä paikka ja puitteet ok kunnossa, tanssitila itsessään saisi vain olla suorakaide ja tilaa parisataa neliötä lisää...
- voi voi
Auna teitä pettymyksiä riittää ja valittajia.
Jos ei ole hyvä paikka niin älä mene kait noita lavoja on suomi tulvillaan vai??? - ???!!
voi voi kirjoitti:
Auna teitä pettymyksiä riittää ja valittajia.
Jos ei ole hyvä paikka niin älä mene kait noita lavoja on suomi tulvillaan vai???Minä en mene sinne juuri em. mainittujen asioiden takia! Parempia lavoja on tosiaan pilvin pimein.
- menen toistekkin sinne
???!! kirjoitti:
Minä en mene sinne juuri em. mainittujen asioiden takia! Parempia lavoja on tosiaan pilvin pimein.
Hangan lava oli upeella paikalla ja henkilökunta ystävällistä.
Sinne menen toistekkin koska jäi hyvä kokemus.
- Asta.
Kotisivuista päätellen aika hyvä paikka!
http://www.hanganlava.fi/- Anonyymi
Vielä on kesää jäljellä ...
Elokuussa kauniita päiviä.
Yllä ohjelmaa Tarjolla
Tule perjantaisin Viihteelle
Hangan lavalle.
Siellä ollaan ⤴️🙋
👙
- fre2
Hienot on sivut ja hieno on paikka. Olin juhannuksena ja oli huisketta!
- Marjo-78
Itse tykkään käydä Hangan lavalla. Voisin sanoa , että suomen kauneimpia lavoja. Nyt näyttää olevan hyvä ohjelmisto joten ei kun sinne! Heinärieha Heinäpaalinheiton mestaruuskilpailu heinäkuussa on yliveto jota voin suositella kaikille.
- Aili-68
Paikassa ei ole mitään vikaa. Mitä itse olen käynnyt kaikki puitteet hoidettu tosi mahtavasti. Tanssit joka kerta mahtavat.
- Trawes
Kiva savolainen lava lupsakoineen ihmisineen. Kävin heinäriehassa ja osallistuin paalinheiton mestaruuskisoihin. (Suosittelen).
- Arja.67
Joka kerta ollu hyvä tanssit. Olin kanssa Heinäriehassa paalinheitossa ja kivaahan siellä oli!
- Anonyymi
Nyt se lava vasta kukoistaakin kun uusi omistaja laittanut entistä ehommaksi remontilla ja tanssitilaakin ulkoterassin myötä lisää. Myös ympäristöä siistitty avarammaksi. Täydet pisteet .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude15513536Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t759813Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h999172Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k218159Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk406783Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1506195Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua764336Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy403952Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri243415En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä4021308