Vielä

Olen 52-v. mies ja tarvitsen seksiä joka päivä. Vaimolleni riittää yksi kerta viikossa.
Koska halut ovat näin suuressa rsitiriidassa, niin olen päätynyt omien tarpeiden tydyttämisessä oikeaan käteeni, tyttöystävään, satunnaisiin maksullisiin ja tietenkin vaimooni. Homma pelaa näin, enkä tee asiasta numeroa. Ei tämä minullekaan ole helppoa, kun tarpeet ovat ikään nähden aika suuret.
61080
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

oletko koskaan ajatellut miksi vaimosi antaa vain kerran viikossa.

Äänestä

seksiterapiaa?

Äänestä

Halut monesti voi mennä ns. ristiin, eli toinen kaipaa seksiä useammin kun toinen, eikä/en usko että seksiterapeutti asiaan voi mitään...tuota kutsutaan nymphomaliaksi, eli seksi riippuvaiseksi. tietty koskaan ei ole hyväksi että pettää(luottamus), no ehkä oikea käsi menee ;) mutta seksiä voi tosiaan haluta joka pv, nainen tai mies. eikä ehkä siihen ole mitään syytä että miksi nainen haluaa vain kerran vko:ssa eikä jokapv, ehkä raskatyö uuvuttaa naista tai arkiset kiireet, mitkä vaikuttavat seksihaluun.

Äänestä

Täällä yksi samanlainen... 10v kärvistelin puutteessa ja kun puhumiset eikä mitkään auttaneet... noin puoli vuotta sitten otin ekan kerran vierasta... nykyään mulla onkin sitten ihan vakkari rakastajatar ja toinenkin on tossa tulossa... joten hyvin menee... No välillä meinaa omatuntoa painaa. Mutta sitä tarvii sit vain valita kummastako sitä kärsii... ainaisesta naisen puutteesta tai silloin tällöin omantunnon tuskista...

Äänestä
  • muu ei auta kun täytyy vieraisiin mennä!

    Äänestä

Joo, keskusteltu on muijan kaa ja hän sanoo kerran viikossa riittävän. Hänellä on vaihtarit menossa.
Itse koen seksin iloisena asiana, enkä todellakaan tunne tarvetta mennä terapeutille. Vehkeet ovat tottuneet tähän tahtiin ja jos joutuu olemaan ilman kaksi päivää, niin on valtavat paineet ja kokoaikainen seisokki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haluttaa kirjoitti:

Olen 52-v. mies ja tarvitsen seksiä joka päivä. Vaimolleni riittää yksi kerta viikossa.
Koska halut ovat näin suuressa rsitiriidassa, niin olen päätynyt omien tarpeiden tydyttämisessä oikeaan käteeni, tyttöystävään, satunnaisiin maksullisiin ja tietenkin vaimooni. Homma pelaa näin, enkä tee asiasta numeroa. Ei tämä minullekaan ole helppoa, kun tarpeet ovat ikään nähden aika suuret.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu