Kyllä on komee mies tämä Johannes ,yhtä komee kuin oli isäkin Tapani kansa. Ja niin on samannäköinen. Jos on yhtä hyvä äänikin ,niin alkais laulamaan.
Se vaan on outoa että kuka tyhjensi Tapanin talon Kotkassa,vaikka se on puoliksi Ninan ja edwardin niin ei olis saanut irtaimistoa viedä, siitä voi tehdä poliisitutkinnan.
Tuntuu että avokki on vähän hyväksi käyttänyt tapaa jos ei mitään perittävääkään jäänyt.ehkä Tapani on koko ajan maksanut avoin kuluja niin ei oo rahaa jäänyt,sillä jos on iso huvila jossa on 430 neliöön niin tokihan siinä on paljon kuluja,vaikka olisikin jo myynyt talon avoimille.
Johannes on silti perijä myös eikä häntä voi noin vaan sivuuttaa.
Toivottavasti kaikki ratkee parhain päin
Johannes kuorikoski
13
616
Vastaukset 13
- Anonyymi
Julkisuuteen tulleista tiedoista päätellen eiköhän rintaperilliset aioa aika järeihin toimiin ryhtyä. Kyllä rikosilmoituksenkin luulisi tekevän.
Törkeästä petoksestakin puhutaan nyt koskien Westendin talokauppoja. - Anonyymi
Iltalehden jutun mukaan Seppo Kansa ja Nina af Enehjelmhän siellä ovat täysin laittomasti jaelleet Tapani Kansan kuolinpesän omaisuutta ties keille kuolinpesän ulkopuolelle. Rintaperillisten oikeuksia nämä ovat polkeneet täysin sumeilematta.
- Anonyymi
Voi hitsi ja Johannes ei saanu mitään. Nina ja Seppo ei olis edes saaneet mennä sinne talolle ilman että siellä oli kaikki perilliset paikalla. Haaskalinnut on heti paikalla kun toinen kuolee.
Tiedä kuinka paljon Tapanila oli edes rahaa kotona ym,
Ihmetyttää sekin että silloin kun Tapani oli sydän leikkauksessa ja Johannes oli hoitamassa niin kuin just silloin pitää ruveta jotain Westendin kauppoja tehdä, eihän Tapani ole jaksanut mihinkään kauppoihin perehtyä.
Nyt jos on ollut hoitovirhe ja tulee korvauksia niin ne rahat kuuluu lapsille ei ex-avokille
- Anonyymi
Suku on pahin kuten sanotaan. Mitätön velipoika joka on jäänyt Tapanin varjoon ja Nina vetäneet ilmeisesti ennakkoon välistä Tapasan omaisuutta.
- Anonyymi
Nuo kaksi ketlua toimivat yhdessä. Puhalsivat koko pesän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuo kaksi ketlua toimivat yhdessä. Puhalsivat koko pesän.
Johanneksen pitää nyt tehdä rikosilmoitus
- Anonyymi
Voi hemmetti. Ainahan ajoi heti Tapsan asunnolle kun kuuli tämän kuolemasta. Oikein vielä mainosti sitä lehdissä että hän menee hoitajan asioita. Laskuja ym. Mitä mahtoi hoitaa. Varmaan kaikki arvokkaat asiat itselleen. Esimerkkinä mihin Tapsan kellot ja korut joutui. Ne o ainakin perillisille.
Ilmeisesti tällä avoimilla on kova rahapula kun molemmat talotkin on myynnissä.
Tommosta se on kun ihminen kuolee niin heti on haaskalinnut paikalla - Anonyymi
Törkeästi ovat Tapsan veli ja Nina kupanneet Tapsan omaisuutta ennen perunkirjoituksia.
On lainvastaista sitäpaitsi ottaa mitään kuolinpesästä ennen perunkirjoituksen tekoa.
Rikosilmoitus tehtävä niin veli ja Niina joutuvat oikeuden eteen ja tuomio + korvaukset rapsahtaa. - Anonyymi
Kuolinpesä ei saa viedä yhtään mitään ja sinne ei saa edes mennä ilman että kaikki perilliset antaa luvan
- Anonyymi
Eikä Tapsan tileille ikään ole ainakaan ninalla mitään asiaa. Sinne saa viedä laskuja mutta rahaa ei voi nostaa.
Vaikka nekin on jo tietysti heti nostettu kun Tapani kuoli.
Toivottavasti väärin tekijät saa kovat rapsut - Anonyymi
On paljon spekuloitu vauva.fi sivuilla että Edward ei olisi Tapanin poika vaan että Tapani ois adoptoinut hänet ja isä olis Ninan entinen ruotsalainen aviomies joka teki itsarin. Paljon puhutaan kaikkee vaan Nina itse tietää...
- Anonyymi
Aika hiljaista on ollut jutun suhteen. Jos tilillä ei oo rahoja niin saahan Johannes pankista tiliotteen 4 vuoden ajalta niin vois vähän katsoa mihin on rahat menneet
- Anonyymi00015
Osaako laulaa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 721138
- 981084
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i23963Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔67943Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t126890Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen22857- 129828
- 58795
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke27761Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6718- 45686
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol46681Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka143642Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok129630- 19627
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast48620- 48604
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80602- 35600
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi12589