Rikollisuuden aalto jatkuu Oulaisten alueella. Siellä on taas pitkäkyntisiä liikenteessä, oikein kärryjen kanssa liikenteessä, se on tuo tribaali jengi ku se pitäisi nakata kokonaan häkkiin.
https://seutumajakka.fi/artikkeli/poliisi-otti-kiinni-murtomiehet-oulaisissa/
Oulaisten keskustan läheisyydessä murtauduttiin tyhjillään olevaan omakotitaloon lauantaina aamuyöllä.
Hätäkeskus ilmoitti poliisille 1.30 aikaan murtovarkaudesta. Poliisin tullessa paikalle pihalta poistui jalkaisin kaksi miestä. Heiltä jäi talon pihaan henkilöauto sekä peräkärry. Poliisikoira jäljitti toisen karkulaisen lähimaastosta ja toinen jäi kiinni tarkkaavaisen poliisimiehen havaintojen perusteella hieman myöhemmin.
Murtovarkaat otettiin kiinni Ylivieskan poliisilaitokselle. Heitä epäillään varkaudesta.
Poliisi otti murtomiehet kiinni oulaisissa
17
1366
Vastaukset
- Anonyymi
Olivatkohan paikkakunnalta.
- Anonyymi
Toivottavasti jäivät kiinni ne varkaat, jotka vierailivat syksyllä meilläkin. Mukaan lähti tuhannen euron työkalut.
- Anonyymi
Varkaat o röyhkeitä,miten ilkeävät,puuttuu omatunto,ei osata ajatella,miltä se toisen omaisuuden vieminen tuntuu omistajasta,jos tekijöinä on kaiken lisäksi lähinaapurit!kuten täällä tapahtui!nimet tulee myöhemmin!
- Anonyymi
Millä puolella Oulaista lienee ollut murtopaikka?
- Anonyymi
Se on syksy ja kesän käytöt pitää maksaa tai voi tulla seuraamuksia.
Epämääräisestä autoliikenteestä kannattaa varoittaa ja ottaa ylös rekkarit jatkotutkimuksia varten. Itse ei kannata sekaantua, kyllä virkavalta hoitaa kun saadaan rysän päältä kiinni voidaan syyttää. - Anonyymi
Ampukkee ne
- Anonyymi
Virkavallan valvontaa on lisättävä alueella, ja sen on suoritettava sille laissa määrätyt tehtävät. Mikäli näin ei tapahdu, vastuu siirtyy poliisihallitukselle: miksi virkavalta ei turvaa paikallisten turvallisuutta esim kauppojen sisätiloissa sekä edustoilla vaan antaa rikollisen toiminnan jatkua?
- Anonyymi
Se on kansanryhmää kiihottamiseen yllyttämistä, mitä ne harrastaa ne rikolliset sekä laitonta provokointia, joka sinänsä on jo rikos. Ihmetettyttää kyllä kummasti että miten tuollainen toiminta voi jatkua? Enkä kyllä ole ainoa joka asiaa ihmettelee, kauonkohan se ihmettely jatkuu tuossa toimminnassa?
- Anonyymi
NO ku ne on kukkahattu tätien armaita kakaroita ja vapaan kasvatuksen saaneita joiden tekemisiä ei rakkaat vanhemmat viitsi seurata kun pitää ite niin olla esillä ja hypätä joka kissanristiäisissä.
Jos erehtyvät täällä liikkumaan niin kyllä saadaan kuriin ja annetaan koivuniemen herrasta sekä maalataan persaukset tervalla - Anonyymi
Huimaus aineet saa sekaisin jostain pitää rahaa saada kela ei maksa
- Anonyymi
Tästä rikollisuuden muodosta jossa murtaudutaan taloihin ja kesämökkeihin ym .
Sitten on nämä kaupoista varastelevat niin näistä kaikista joutuu tavallinen tallaaja maksamaan korotettuina hintoina eikä siinä vielä kaikki sitten tämän rötöstelyn myötä on tullut näitä vartiointiliikkeitä jotka hyötyy näistä murtomiehistä ja näiden tekemisistä .
- Anonyymi
Nuo olisi hyvä ensin hakata kunnolla ja tappaa lopuksi kiduttamalla. 6 ft under.
- Anonyymi
Pienempikin kuritus riittäisi. Tietenkään en varkauden uhriksi joutuneena päästäisi heitä ihan vähällä. Ainakin viikko putkassa tekisi hyvää.
- Anonyymi
Kyllä meillä on mennyt hyysäämiseksi kun mistään rikoksesta ei saa tekijät kunnon tuomioita, aina joku yhdenvertaisuus tai muka tasapuolisuus seikka vedetään esiin ja lakimiehet keksii jos minkä porsaanreiän jotta homma jatkuu kun 60 € korvaus on maksettu, Iskä ja äippä ei tiedä mitään tai sitten kun paljastuu lapsukaisten tekoset niin syytetään muita ja olosuhteita jne. Oikea paikka voisi olla kirkon eteinen ja jalkapuu tai joillekkin että pannaan syömään sianlihaa ja katsotaan pysyykö sisällä.
Pahin pelleily tuli perintätoimistojen toiminnasta kun ei valituksista voi tuomita vaikka osoittautuu virhellisesti tehdyksi ja aiheettomiksi. Ja hellijä noille kriminaaleillee on Avi ??? - Anonyymi
Siellä on taas pitkäkyntisiä liikenteessä te-keskuksen nurkilla, ojassa auto sälleillä
- Anonyymi
Pohjanmaalla: 68 putkaan
Yhteensä 68 henkilöä vietti osan viikonlopusta putkassa.
Valtaosa kiinniotetuista oli ollut joko häiriöksi tai sellaisessa kunnossa, ettei omasta hyvinvoinnista huolehtiminen tullut kysymykseen. Loput joutuivat jäähylle erilaisista rikoksista epäiltyinä.
Suurin osa kiinniotetuista oli viettänyt iltaa ravintoloissa tai vastaavissa juhlatiloissa. Osa väsyneimmistä juhlijoista löytyi ulkoa ja rappukäytävistä
Oliko oulaisilaisii monta- Anonyymi
Mä oon käyny rapujuhlissa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1022314- 2221940
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1761762Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1011326- 381240
- 1221118
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo27784290kW kulutus
Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit180691Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli47675Vanhemmassa miehessä
on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo51670