Hyviä uutisia vihdoinkin

Anonyymi-ap

Kymmenen "avustajan" meppi muuttaa Oulusta Vantaalle.Vihdoinkin voi sanoa.

20

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      eipä sielläkään juuri paljon sen kummempi ole "tienestien taso", jos ei työskentele yksityissektorilla lääkärinä, jos sittenkään. Suomessa on pääsääntöisesti matalapalkkaaloja ja palkkakuoppia, mutta voihan siellä viihtyä joku paremmin, Suomi on pieni maa, veroprosentti on kova, joten työnteko ulkomailla kannattaa monesti, nuorilla.

    • Anonyymi

      Keskituloiselta noin 49 000 euroa vuodessa ansaitsevalta veloitetaan Suomessa tuloveroa noin 31,3 % ja tässä tuloluokassa matalimpia tuloveroasteita ovat Sveitsin 13,8 %, Yhdysvaltojen 18,6 % ja Viron 21,3 %. Suomea enemmän puolestaan verotetaan tässä tuloluokassa Tanskassa 35,2 %.n, Italiassa 35,9 %:n ja Belgia 36,7 %:n lukemilla.

      Erittäin suurella tulotasolla 150 000 euron vuosituloilla Suomi on aivan kärkipäässä tuloveroasteen korkeudessa 47,8 %n veroasteellaan. Matalimmassa päässä vertailumaissa ovat tasaverotukseen luottava Viro 21,3 %:n, Sveitsi 24,2 %:n ja Yhdysvallat 32,3 %n veroasteillaan. Suomea korkeampi veroaste tässä tuloluokassa on ainoastaan Italiassa 50,4 %n ja Belgiassa 52,0 %:n lukemilla!

    • Anonyymi

      😶‍🌫️: Riippuu mitä tienaa, millaista seuraa sitä saa.

    • Anonyymi

      Muuttaisi Venäjälle Anon perässä.

    • Anonyymi

      Hyvä uutinen Oululle!

    • Anonyymi
      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Hei Aloittaja. Vihervasemmisto melpellä on ihan samat edut Brysselissä kuin muillakin.

      • Anonyymi

        On varmaan mutta eivät käytä niitä trollien palkkaamiseen kuten äärioikeisto.Jokaisella trollilla 100 profiilia ja botteja ym.Sitten saastutetaan kaikki keskustelut somessa omalla sontajargonilla.


    • Anonyymi

      Kannattaa kuunnella Ilkka Vakkurin puheita YouTube sta. Tänäänkin hyviä videoita BBC:stä jossa viimein johtaja erosi kun on pitkään vääristelty uutisia, joita Suomen valtamedia kopioinut ja päästänyt eetteriin.

      • Anonyymi

        Vakkuri on äärioikeistolainen Turtiaisen tapainen hupiukko.Ei todellakaan kannata kuunnella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vakkuri on äärioikeistolainen Turtiaisen tapainen hupiukko.Ei todellakaan kannata kuunnella.

        Höpö. Kannattaa oikeasti kuunnella Vakkuria.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö. Kannattaa oikeasti kuunnella Vakkuria.

        Vakkuri on tosiaan höpö.


    • Anonyymi

      Yle on face news.

      • Anonyymi

        Magneettimedia ja MV ainoat oikeat mediat.Kuunelka Vakkuri ja Tynkynen.He hyviä mies.


    • Anonyymi

      Se on jännä ero bisneskulttuurissa Suomessa ja esimerkiksi venäjällä, että naapurissa tasan tarkkaan Tiedetään, miten edustetaan. No, nuorille on mahdollisuuksia sielläkin, mikäli osaa itsensä Oikealla tavallla esille tuoda, mutta sitten on muutkin mahdollisuuksien maat, joissa hyvää kollegiaalista seuraa, kaikin puolin.

    • Anonyymi

      😶‍🌫️: Sehän on hyvä jos tuleeoikeasti Rahaa ja työpäivä jälkeen on oikeantyyppinen Rentouttava hetkikin.

    • Anonyymi

      Tervemenoa.Ei tule ikävä.

    • Anonyymi

      onko kermaperse?

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      123
      1687
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe