etukäteen sen, että jos menen hakemaan pakettia niin siellä on kautta rantain kertomista ja nyt esitettiin naista jolla on koira! Pysyin niin kauan kauempana, kunnes hän oli häipynyt alueelta! Kertooko se siitä että tietty henkilö, joka on jo aivan liian kauan kytännyt tekemisiäni jatkaa sitä yhä!
Arvasin jo
9
197
Vastaukset
- Anonyymi
Olen palstaäijä nainen, jolla on koira. Mitä tästäkin ny sitten ois syytä olettaa
- Anonyymi
Ku lasten kans askartelis täällä kuviosakset kattokaa mitä kortteja saa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ku lasten kans askartelis täällä kuviosakset kattokaa mitä kortteja saa
Kohta syödään jo sikahyvää riisipuuroa 🥳
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kohta syödään jo sikahyvää riisipuuroa 🥳
On kanelit sokerit kaik
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On kanelit sokerit kaik
Kauanko se yx varttihllu saa päivystää täällä ku jollain isolla liipasimella valmiina sanomaan jippikajei ja ajamaan ostarin tms lasiovista läpi?
- Anonyymi
Kautta rantain lääkärille palstasetä ja äkkiä. Millä vtulla noilla ongelmilla pystyy elämään edes jotenkuten normaalia elämää, vai hoitaako muut persoonat ne pakolliset 😁
Kohta ei tarvitse miettiä sitäkään- Anonyymi
Eikö se hyvä olis tuon jossain päiväsalissa vaikka sönköttää ehtoopuolensa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö se hyvä olis tuon jossain päiväsalissa vaikka sönköttää ehtoopuolensa?
Siis vaihtoehtona vaikka jollekin emt/ tajuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö se hyvä olis tuon jossain päiväsalissa vaikka sönköttää ehtoopuolensa?
Ei ole mun päätettävissä. Tavallaan. Paitsi jos astuu jalallaankaan koulujen lähettyville niin...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1957334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721436