Eli nää mut sit jotka toivoo salaa että tyttärien mies ystävät ous heidän pokia!!! He ensin valittaa että joo joo "tyttär ei saa ottaa tuota miestä" Suojelun ei oo kyseessä vaan kateus omalle lapsellr
Ihmetyttää lapsilleen kateellisena äidit
Anonyymi-ap
114691
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 114
Vanhimmat
Kylllll
Jöööööö
Sulla on kummallisia tuttavia.
Joo mut täällki palstalla on paljo tollasi
No en minä ainakaan. Kuppaisilta pervoukoilta toki lastani suojelen.
Jos 16v tyttö löytää 50v pojan, entäs se?
No 50v ei taida, olla "poika"
Minähän sanoin jo, että tietysti suojen lastani kuppaisilta pervoukoilta
Miten näki sit tän. No esim. Äiti on 37v tytär 17v ja, tyttären poikaystävä 59v ???
Ei ikinä vtussa
Joo mut puhuin pojasta, 50v
Sanoin jo, että suojelen lastani kuppaisilta pervoukoilta. Menen sitten vaikka linnaan pervoukon taposta, jos ei muu auta.
Nii mutta jos, tyttösi rakastuu vaikka Sebastian 57veehen, mitä sitten??
Johan sanoin useampaan kertaan. Jos ei muu auta, niin Stebu matkaa seuraavaksi Honkanummelle.
Ei mutta tyttäreksi voi kääntyä sinua vastaan jos hän rakastuu tulisrsti
Teinit nyt muutenkin vihaavat vanhempiaan vähän väliä. Aikuisena viimeistään tajuavat.
Minä toivoin 14 vanhana että 30v nais opettaja olisi lähestynyt
Joo mutta nuo tavallaan on teinien ikään liittyviä, ne menee ohi, ei ne teinit silti ole aikuisen kypsyydestä.
Suojelisin lastani myös kuppaiselta pervopirjolta.
No kyllä minä sen tieän enkä nyt esim ajattele, että olisi oikein että näin olis käyny
Juu. Teini-iässä itsellänikin oli ystävä, joka oli kovin ihastunut matematiikanopettajaamme. Se todellakin meni ohitse.
Jooh...Nää on juuri näitä kriittisiä: esim aikuinen ei saa lähteä pikku lapsen oidipaalivaiheessa siihen,, kun lapsi haaveilee toisesta vanhemmasta. Tämä on pedojen heikko kohta! Ja toka vaihe on juuri teininä, sillonkaan ei pidä aikuisen lähteä mukaan flirttaili teini tai ei. Vastuu aikuisen. Ja olla se kasvattaja. Hämmentynyt se teini niistä tuntemuksistaan on
Silloin olisin selvästi hoitanut kasvatustehtäväni ihan helvetillisen huonosti. No onneksi tuossa olisi vielä yksi vuosi aikaa ihan holhoojana yrittää hoitaa tilanne kuntoon.
Turha kuvitella tuollaista! Lylleröläskit pervoukot eivät saa nuoria tyttöjä rakastumaan.
Eipä ne kaikki ole läskejä
Ja kyllä se riippuu pitkälti tytöistäkin, jotkut kiinnostuu vanhemmista, jotkut ei
Mutta ihme kuplassa elät jos luulet, ettei näin käy. Näin tapahtuu aika paljokin. Lue lehtiä, seuraa uutisia, valaistu.
Kylmäävintä on ehkä se, että nämä ukot osaa manipuloida, kuten osaa pedotkin
Lisään: ei esim näitä ulkomaalaisten tekemiä raiskauksia, tapahdu jossain kadulla (vaikka niinkin ikävä kyllä käy) vaan nämä osaa manipuloida, tytöt kotiinsa, jossa, sitten tapahtuu vaikka, ja mitä
Ja, ei, tällainen EI ole tytön syy, jos hän menee tuollaisen luo, syy on aina, tekijässä, aikuisessa
Edellisen muijani mutsi oli juuri kaltaisesi ja silti koko ajan ehdotteli yhteisiä sänkytouhuja.
Oliko etes sievä?
Joskus tytär voi olla vanhempi sielu, kuin äitinsä. Tosi rankka sielunmatka ollut tämä ihmiselämä.
Jooh senki oon nähny joskus, sivusta. Äitee on ollu kun mikäkin tuuliviiri, ja, tytär tuonut Jjärjen huushollin ja äitinsä päähän.
Tavallaan samaistun sillä jouduin kasvamaan aikuiseksi hyvin varhain. Olin vain 13-vuotias poika, kun estin aikuisen tekemän itsemurhayrityksen, soitin häkeen, lääkäriin etc. Sitä rataa se meni loppunuoruuskin, vastuuta, vastuuta, vastuuta, aikuisena, oloa, kunnes kolmikynppisenä tajusi "millonkss vietän nuoruuden? "
Kovaa touhua sinullakin ollut. Toivottavasti nyt on paremmin.
En ole koskaan halunnut oman tyttäreni miestä millään tavalla.
Nyt valehtelet
Tiesitkö sitä, että isäni per seen joutui anoppi pyyhkii kun isä pskansi housuun omissa, häissään
No joo. Paremmin on sinällään. Vietin sen nuoruuden hieman myöhässä, mutta ei se railakas ollut.
Itse asiassa hoidin vielä äitini hautaan saakka.. Oli monisairas. Uhrasin omasta elämästäni ison siivun pois, mutta en ole siitä harmissani.
Jokainen vaihe on kuitenkin opettanut jotakin.
Ei helppoa polkua ole ollut tarjolla, mutta ehkä se on osa opettavaista taipaletta
Nyt tämä tuli väärään kenttään
👍
Ihme pskaa suollat
Toi on btw totta
👍🤭
Melkein kaikkien tyttöjen isät ovat siis homoja. Ai hurja.
Hmm miten he on saanu sitten tyttärensä alulle?? Toisen homon hormeja, hoonaamalla??
En tiedä. Aloituksen logiikalla kuitenkin kaikki heistä himoitsevat tyttäriensä ukkoja.
Nii mut eiks tossa oo että kun äiditi toivoo tyttöjesä mieset itelleen
Isät ne yleensä ukoille kiukkusempia on.
Niin ne on kateellisia kun tyttö saa miehen
Mut niin ne on äiditi n
No joo o, sellasiakin perheitä on, mutta tuskinpa vaan valtaosa noin käyttäytyy. Vaan suojeluvaisto herää heissä.
Eli ovat homoja. Aika hiton outoa logiikkaa.
Nyt puhuttiinkin isistä, ei tyhjänpanteista, jotka haluavat panna omia lapsiaan.
No joo mutta semmosia vanhempia ikäv kyllä on tässä maailmassa ja maassaki
Maailmassa tosiaan ikävä kyllä on myös sysipaskoja vanhempia. Onneksi he kuitenkin ovat vähemmistö. Isiksi ja äideiksi ei noita sysipaskoja voi mielestäni edes kutsua, tai vanhemmiksikaan. Spermanluovuttajana tai inkubaatorina toimiminen ei tee vanhempaa.
Sitähän se pitkälle on
Uppppppö
Upppppp
Upppppp
Upppppp
Vielä sairaampina pidän äitejä jotka ovat kateellisia tai mustasukkasia tyttärilleen näiden isästä
Kommentin yläreunassa olevasta kolmesta pisteestä avautuu lomake, jolla voi ilmiantaa kirjoituksen ylläpidolle. Suuhen on tullut lisää uusi vaihtoehto, nimittäin "laiton sisältö". Kannattaa tällaisista kirjoituksista tägätä se, niin saadaan ukko kiikkiin.
Ylläpidolle tehtävän ilmoituksen vaihtoehdot ovat nyt:
Ilmoita asiaton sisältö
- Loukkaava sisältö
- Henkilökohtaiset tiedot
- Seksuaalinen tai väkivaltainen sisältö
- Laiton sisältö
- Ei liity aiheeseen
- Jokin muu, mikä?
Tuosta jokin muu, mikä avautuu kenttä, johon voi kirjoittaa täsmennyksen.
Mikähän on tässä aloituksessa mielestäsi laitonta?
Ei yhtään mikään.
Siinähän tägäilet niin paljon kuin sydämesi lystää, uutta aloitusta tulee perästä
Tässä aloituksessa kylläkin tulee esille teema monipuolisesti, ja esim tämä tuo tietämättömille vanhemmille neuvoja.
Kannattaa lukea ketju läpi ennen laukomista
Palstan pedo kirjoittanut. Näkee tyylistä. Kiihkoissaan nostaa tekstiä ylöspäin kuvitellen, että täällä on alaikäisiä lukemassa.
Saattaa täällä ollakin.
Uppppp
Höpö höpö. Nyt on joku oma fantasia siellä 😂Mikään kateus vaan iän tuoma viisaus. Aikuinen nainen näkee jo aika pian mikä tuo poika/ mies on miehiään.
Valehtelet! Fzntasioit tyttös miehestä ite!!
Tyttärenelläni ei ole miestä.
Veitkö sen????!!!!!
Mä en jollekin pervolle setämiehelle puhu enempää tyttärestäni.
Raskaita syytteitä lauot. Hipoo kunnianloukkausta
Varmaan joo jos sut tuosta tunnistaa. Se ei toki minun ongelma ole.
Uppppp
Ei sekään tuntematonta ole, että äiti ja tytär hoitelee samaa miestä josta tyttären mieheksi.
Onhan näitäki totta
Ja joskus, jopa, kiistelevät ukosta
Sairas maailma.
No se on, luepa muuten Aarno Malinin kirja "pimeyden ytimessä". Meinasin oksentaa kun luin
Meinaan siellä Malin kertoo miten kiduttaja raiskaaja pedarit mitä ne tekee.
Kirjassa, kerrotaan muutakin mutta, tuo on järkyttävintä
Ja järkyttävin ikinä lukemani kirja...tuo pitäs, lukea joka vanhemman
Ja mitenkö Aarno Malin tietää tämän? Hän soluttautu Tor verkkoon tonki esiin pimeän verkon ääri_ilmiöt ja luuli ettei niitä ole, että ne on huhuja, kunnes löysi sieltä pedarien mekan
Malinin haastattelusta:
"Verkon sadistiset pedofiilit raiskaavat, kiduttavat ja murhaavat – ja pyytävät vinkkejä
”Kuten kerroin, Tor-verkkoon liittyvät kauhutarinat olivat sepitettä. Yksi oli kuitenkin totta, valitettavasti.
Olin lukenut väitteitä, että Tor-verkkoon olisi muodostunut sadististen pedofiilien yhteisö, joka levittäisi ja tuottaisi kuvamateriaalia lasten raiskaamisesta, kiduttamisesta ja murhaamisesta. Toivoin, että väitteet olivat pelkkää vilkkaan mielikuvituksen tuotetta.
Vuonna 2014 julkaistiin tutkimus, jonka mukaan peräti 80 prosenttia Tor-verkon liikenteestä liittyi lapsipornoon. Sen lapsipornomaailmasta oli silti tarjolla tietoa vain vähän. Ero oli huima huumemaailmaan, josta oli julkaistu englanninkielistä materiaalia runsaasti.
Päätin yrittää löytää lapsipornomaailman, ja mikäli siinä onnistuisin, kartoittaisin sen niin hyvin kuin pystyisin. Tärkein tavoitteeni oli selvittää, olivatko väitteet sadististen pedofiilien yhteisöstä totta.
Lukemani perusteella ajattelin, että lapsipornosivustoja on vaikea löytää ja niihin on vaikea päästä sisälle.
Löytäminen oli kyllä vaikeaa, mutta sinnikkään yrittämisen jälkeen tietokoneeni ruudulle avautui lukuisien lapsipornosivustojen verkosto. Sivustoille sisään pääsy oli helppoa. Ne olivat isoja, suurimmilla oli yli miljoona rekisteröitynyttä käyttäjää.
Yksi sivustoista oli keskittynyt hurtcoreen. Sen voisi suomentaa lastenkidutuspornoksi.
Sadististen pedofiilien yhteisö oli siis olemassa, ja se oli pahempi kuin olisin ikinä uskonut. Sivusto oli pullollaan valokuvia ja videoita, joissa eri ikäisiä lapsia ja jopa vauvoja kidutettiin, raiskattiin ja tapettiin.
Sivustolla oli käyttäjiä eri puolilta maailmaa. He keskustelivat keskenään ja kyselivät neuvoa muun muassa lasten kaappaamiseen, ruumiiden hävittämiseen ja omien lastensa pahoinpitelemiseen tavoilla, joista ei jää jälkiä. Kokeneimmat neuvoivat muita ja kaikki tsemppasivat toisiaan. Sivustolla oli yli 800 000 käyttäjää.”
Toinen toistaan julmempien kuvien loputon virta
”Löydökseni oli kaikessa kauheudessaan uskomaton. Yritin pitää itseni kasassa ja keskittyä tiedon keräämiseen, mutta silmieni editse kulki loputon virta toinen toistaan julmempia kuvia, enkä kestänyt sitä.
Soitin auttavaan puhelimeen ja hakeuduin lääkäriin, josta minut ohjattiin puhumaan psykiatristen sairaanhoitajien kanssa. Lopulta päädyin traumaterapiaan.
Kaikki järkyttyivät siitä, mitä minulla oli kerrottavana. Traumaterapeutti meni ihan sekaisin, hän ei kestänyt kuunnella minua lainkaan. Veikkaan, että hän itse tarvitsi traumaterapiaa minut tavattuaan.
Ennen Tor-verkkoon perehtymistä kuvittelin, ettei täysin pahoja ihmisiä ole olemassa. Uskoin jokaisen kykenevän empatiaan ainakin jossain tilanteessa. Nyt tiedän olleeni väärässä.
Absoluuttisen pahoja ihmisiä on olemassa. He tietävät olevansa pahoja ja saavat siitä suuren seksuaalisen nautinnon. Heitä on paljon, ja he ovat löytäneet toisensa Tor-verkon avulla.”
Juu ja kaikki luulee pedarien olevan vanhoja miehiä,tietty suurinosa mut yks päivä luin kuinka alkuperäinen Suomalainen alaikäinen poika on tuommonen.
Juu, pedari voi olla jopa 18v nuori tai jopa nuorempi. . Monesti hän ne on ite ollut hyväksikäytön uhreja ja kaava, ikään kun jatkuu
Tosin ei aina
Siis "ei aina" Välttämättä toki Hyväksikäytön uhri, siihen viittasin
Hyvä kirjoitus ,tarkoitan kiittää tästä infosta mikä olisi hyvä levittää ihan kaikkien ihmisten tietoisuuteen.
Oma kokemus noin 15 v. taakse oli tyrmistyttävä,järkytys ja luotto meni täydellisesti viranomaisiin.Kerroin tästä viranomaisille ,en Tor verkosta tiennyt vaan ihan muuten epäilin jo näitä olevan(intuitio.)
Minut leimattiin jälleen pskanpuhujaksi.
Tutkin sitten ihmisten psyykettä ja kyllä meillä Suomessa on ihmisiä ketkä ei kestä pahaa ja lakaisevat ne maton alle.Maalaavat mustan valkoiseksi jopa ruusunpunaiseksi.
...lukunsa vielä ne ketkä kuuluu näihin pedaripiireihin ja kyllä,niitä on viranhaltioissa myös.
Totta, näin se menee.
Joo olen pyrkinyt jakamaan tietoa tästä Aarno Malinin työstä ja kirjasta. Hirvittävää luettavaa, mutta, tämä olisin silti saatava kaikkien vanhempien lukulistalle ihan vain, että aivan varmasti vaaleanpunaiset lasit tippuu silmissä ja ymmärretään ilmiön vakavuus ja mittakaava
Niinpä.. On, on joo. Valitettavasti. Näitä on ruohonjuuritasolta korkeimpaan hallintoon asti ja joka maassa
Kantsis lukea jo ennen kun alkaa vanhemmaksi.
Ei se haitaksi ainakaan oisi.
Uppppp
Upppp
Uppppp
Upppp
Uppppoo
Upuuuuu
Upppppoppppppoo
Upppppppppppppp
Pppppppppppppp
Uuppppppppppplöppppp
Uuuiuuuppppoooooooo
Iuuuppppppppppp
Ouiiipppoooooooooo
U uuyuopppppoooo
Oiuuyyppppooooooooo
Ubbbbbbbbb
Ubbbbbbbbbbb
Ubbbbbbbbbbbbb
Ubbbbbbb
Onhan näitä Äitejä olemassa.On toisinkin päin.
Toivotaan jutun tyttäret kuiten aikuisiksi.
Pahempi ois semmonen mies jota Äidit inhoaa.
Uopppppooooo
Bjjhkhhyjujjhtvhuyhh
Kylllll
Näin o