Urpon hallitus nurin

Nyky urpon hallitus pitäs saada nopeasti nurin, kun ei Suomen suurimmatkaan yritykset luota enää heihin. Näin uutisoivat mediat tänä
aamuna. Myös tavalliset kansalaiset eivät luota hallituspuolueisiin ja
siksi eivät uskalla kuluttaa.
17308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tuskimpa vaihtamalla paranee.

Äänestä

Joidenkin luottamus rakoilee, kun rahanjako loppuu tai vähenee.

Äänestä

Ei uskalla kuluttaa, kun hallitus ensitöikseen leikkasi ostovoiman siinä meni luottamus. Sitten vielä saksien heiluttelu kuva, se oli viimeinen pisara.

Äänestä
  • No voi voi. Et oo töitä vielä hakenut?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    No voi voi. Et oo töitä vielä hakenut?

    Kylläpä siinä Ilmarisen kirjeessä oli ensimmäiset merkinnät vuodesta -73 eteenpäin, työuraa lähes 50 vuotta. Eikös se jo riitä.

    Äänestä

Muistaakseni 90-luvulla laittoivat matkailuveron, sellaisen vois nytkin laittaa. Rahaa näkyy olevan kun matkustellaan ympäri maailmata, ja rahat tuhlataan kohemaassa.

Äänestä
  • Voi v#€€u, että täällä on tyhmää porukkaa 😂😂😄😂😂😄😄

    Äänestä

  • Hyvä idea. Lisäksi matkailu lisää hiilipäästöjä

    Äänestä

  • Kyllä minöön sitä mieltä jotta ulkomahan matkailu jootahis lopettahan. Enämpi suosittahas kotimmaan matkailuha. Minoon esimerkiks menny aina hiihtämällä lappihin, oon päässynnä nopeemmin kuin lentokonehella. Ihmiset pysyhis tervehinä ja tervehys keskukset voitahis lopettahan

    Äänestä

Kohta velkaantumisaste yli 90%. Nää leikkaukset on pintaraapasuja siihen mitä tulee tapahtumaan kun muut tahot ottaa tän homman hoitaakseen.

Äänestä

Nythän on talous mielestäni pahemmassa liemessä kuin 90-luvun lamassa, silloin metsäteollisuus ja muu teollisuus pyöri hyvin ja nokia oli nousussa, eikä velkaa ollut.
Nyt teollisuus voi huonosti jolloin veroeuroja tulee vähän ja valtion velkaa hirvittävästi.

Äänestä
  • Suomea odottaa täystuho, kun vasemmistolaiset pääsee takaisin valtaan, lisää velkaa ja veroja agendalla.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Suomea odottaa täystuho, kun vasemmistolaiset pääsee takaisin valtaan, lisää velkaa ja veroja agendalla.

    Ei ne pääse.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Ei ne pääse.

    Totta kai ne pääsee koska äänestäjät on niin urpoja

    Äänestä

Suomelle pitäis lopettaa velan anto. Eihän muillekaan persaukisille anneta velkaa.Se olisi ainoa pelastus.

Äänestä

Eipä ole pitkä aika kun jotkut poliitikot kuten Sari Essayah puhui eduskunnassa miten huonosti etelä euroopan maat on hoitaneet taloutensa kun taas suomi on hoitanut taloutensa hyvin. Nyt näissä maissa talous on kunnossa ja työllisyys hyvä. Espanjassa pruttokansantuote melkein yhtä hyvä kuin suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyky urpon hallitus pitäs saada nopeasti nurin, kun ei Suomen suurimmatkaan yritykset luota enää heihin. Näin uutisoivat mediat tänä
aamuna. Myös tavalliset kansalaiset eivät luota hallituspuolueisiin ja
siksi eivät uskalla kuluttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu