Tämä olisi hyvä nyt selvittää, koska asiasta liikkuu kysynyksiä onko kaupungin piikkiin kriisiviestintää ostettu ?
Vastaukset 12
- Anonyymi
Resursseja kulutetaan nyt näihin Esa Sirviön itsensä aiheuttamiin ongelmiin itselleen. Mutta niin kauan kun hänen hyväksytään jatkavan kaupunginjohtajana nämä Sirviön henkilökohtaiset ongelmat ovat myös kaupungin ongelmia.
- Anonyymi
Jep. Ja me maksamme tämän Sirviön örvellykset. Pahinta on ettei kukaan ota enään Kotkaa vakavasti kun tuon annetaan jatkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep. Ja me maksamme tämän Sirviön örvellykset. Pahinta on ettei kukaan ota enään Kotkaa vakavasti kun tuon annetaan jatkaa.
Sidosryhmät ja yrityselåmä ei halua edes tavata.
- Anonyymi
Jos Kotkaa ei oteta vakavasti niin se johtuu pelkästään Teistä Kotkalaisista. Laiskoja marisijoita sekä narkkareita ja kakarat saa elää kun pellossa.
- Anonyymi
Hyvä kysymys. Lehti kysyy.
- Anonyymi
Samaa minäkin aloin miwttimään. Onko tämän Sirviön aiheuttaman sotkun selvittely ja työkyvyttömyydet ja kuntoutukset, osa-aikainen työ tullut miten paljon meille maksamaan ? Ja miten paljon maksaa mainehaitta ? Ja miten paljon tullut tehtyä burnoutissa töppäyksiä mitkä maksetaan ? Oliko areenasotkukin burnoutin tuloksia ?
- Anonyymi
Nyt olisi syytä käydä läpi Sirviön kaikki kulut, matkat, edustuskulut, paljonko ostettu viinaa kaupungin piikkiin. Ja myös kaikki muu. Erityistilintarkastus toimistaan. Kyllä hälytyskellot pitäisi päättäjillä piipittää. Mikä aiheutti burnoutin ja holtittoman käytöksen ?
- Anonyymi
Kriisiviestintä on pikkukulu. Työkyvyttömyysloma maksoi noin 50.000 euroa. Sitten nämä työterveyshuollon yms.kuntoutukset ja sairaalakulut muutama kymppitonni lisää. Sitten kaupunginhallinnon käsittely- ja kokouskulut muutama kymppitonni lisää. Siihen päälle poliisin-, syyttäjän ja oikeuden kulut muutamia kymppitonneja. Kulut varmaan näistä 200.000 euroa.
Sitten mainehaitta, uskottavuuden menetys. Burnoutissa tehdyt virhevalmistelut tyyliin areena sotku -2-3 miljoonaa euroa palaa vuodessa kun teki virhearviointeja.
Jne.
Ei voi ymmärtää miten on kaupungin etu pitää tällaista henkilöä täällä johtajana.- Anonyymi
Kallis ukkeli. Pitäis antaa kenkää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kallis ukkeli. Pitäis antaa kenkää.
Ja joka päivä tulee vain entistä kalliimmaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja joka päivä tulee vain entistä kalliimmaksi.
Suurin lasku tulee huonosta johtamisesta, josta pahin esimerkki on Areenasotkun jokavuotinen miljoonien lasku veronmaksajille
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?261979- 128885
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.131684- 54616
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv93589- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko66527- 12527
Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298526- 42525
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11513Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.36482Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota33457Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51437- 102424
- 58422
- 41416
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan10412