Immun Fight Club

Anonyymi-ap

Mitä mieltä jengi on, lähteekö tuo nousuun?

Katsoin pressin jälkikäteen ja olipa tuskallista katsottavaa. Immun puheet ihan ihme horinaa vailla mitään järkeä. Väitti, että haluaa kehittää lajia. Paskanmarjat. Haluaa vain tyhmiltä rahat pois kun nyt kaikki hampit perustelee omia organisaatioita. Tosin Ice Cagekin taitaa olla laskemaan päin.

Oma veikkaus IFC kohtalosta:
- ensimmäinen tapahtuma 60% lippuja myyty
- muutama hyvä ottelu
- Immu ja Aki käy halailemassa häkissä
- Immu voittaa sovitun matsin tai tulee tyrmätyksi jos Aki ottaakin tosissaan
- Voittaessaan sovitun matsin kertoo kaikille miten kova fighteri ja fantastinen äijä hän on
- Taloudellisesti koko viritys kannattamaton
- Konkurssi
- Sitten rukoilee Kentsua tekemään tubea

Onkohan muuten riitaantunut Kentsun kanssa kun ei oo hetkeen tullut tubeen mitään…Immu tuntuu henkilöltä joka riitaantuu herkästi. No mut ei mitään, tsemppiä Immulle. Voihan tuo menestyäkin. Onhan sillä kokemusta jo edelleen pyörivän Cage tapahtuman pyörittämisestä

3

716

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haistanut markkinaraon, nyt pitkästä aikaa kamppailulajit vetänyt ihmisiä hallille niin haluaa oman siivun. Ja varmaan haluaa lopettaa urheilu-uransa omilla jaloilla seisten.

      Voihan se olla että haluaa aidosti kehittääkin nuoremman polven uraa mutta Immu ei oikein ole mikään pitkäjänteisyyden perikuva.

      Osaakohan kukaan tätä lukevista sanoa onko mielikuva oikea kun olen funtsinut että Immu taisi aika paljon väistellä ainakin kotimaisia kovempia vastustajia aikanaan?

    • Anonyymi

      Immu, raha ja yhteistyö ei välttämättä ole ollut voittava kombo aikaisemmin. Immu on aina ollut karismaattinen ja hyvä puhumaan ja niillä lahjoilla on aikoinaan luonut laajat verkostot. Sillat on kuitenkin roihunnut takana kun on omien etujen vuoksi pyrkinyt painamaan muita alaspäin. Hieman huvittavaa kun Immu haukkuu järjestäytyneen rikollisuuden ”veljeyttä” valheeksi, kun hän itse on nimen omaan ollut se henkilö joka tuota veljeyttä on pyrkinyt käyttämään omaksi hyödyksi.
      Nyt hän on saanut elantonsa tarinoita kertomalla, saa nähdä miten käy kun hän lähtee promoottorihommiin. Vanhojen tapojen mukaisesti on jo alkanut kampittamaan henkilöitä, joista ei koe enää saavansa hyötyä, ja kaikkia kilpailijoita lyö armotta vyön alle. Oman edun lisäksi muita periaatteita ei ole. Ei varmasti lähde pyörittämään omaa organisaatiota sen takia että kehittäisi lajikulttuuria tai edistäisi nuoremman polven uraa.

      Immu on tekijämies ja hän saa kyllä paljon aikaiseksi, mitä saisikaan aikaiseksi jos ei polulla tulisi jatkuvasti vastaan rottia ja kaiken maailman hyypiöitä. No joka tapauksessa viihdettä on varmasti luvassa, meni tulevat kuviot miten tahansa.

    • Anonyymi00003

      Immu puhuu jostain koodistosta, mutta ottaa naisen murhaajan ottelemaan iltaansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      136
      3221
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      63
      2841
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      36
      2229
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      104
      2144
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      132
      2013
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      45
      1976
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1282
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1075
    9. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      1004
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      920
    Aihe