SRK on rakennettu tunkion päälle

Anonyymi-ap

Se alkoi jo 1960-luvulla, jolloin Saksan Kauppiasliitota otettiin vastaan rahaa, ja SRK jäi sen koukkuun. Nyt siihen kuvaan on tullut mukaan helluntaimielisiä somaleja, jotka ovat soluttautuneet liikkeeseen. Nyt on menossa massiivinen rahan varastamisoperaatio Taivaalliselta yritykseltä. Tätä ovat vauhdittaneet Vihan aika ja vain me-oppi.

4

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Sen kyllä haluan sanoa, että itse liike on terve, se on levinnyt maailman laajuiseksi liikkeeksi. Johto vain sekoilee.

      aloittaja

      • UUSI

        Kyllä maailman laajuus on todellisuudessa vain Suomi ja Ruotsi, muualla on liian fiksuja ihmisiä Ihmisuskoihin.


    • Anonyymi
      UUSI

      Enpä ole kuullut mistään Saksan kauppiasliitolta vastaanotetuista rahoista, SYT-rahat kyllä tiedän ja Neliapilan sotkut. SYT-rahat olivat täysin laillista fyrkkaa, vaikka ne yritetään esittää epäilyttävässä valossa

    • UUSI

      Keskustapuoluve. 🐮🐷🍀 SRK:n poliittinen siipi. 💶✝️

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      138
      11235
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      157
      10361
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8053
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      197
      6598
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      54
      5749
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      86
      5214
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      158
      4483
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4276
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      81
      4132
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      138
      3682
    Aihe