Isoveljen syöpä

Anonyymi-ap

Olen 15vuotias isoveli 19vuotias. Sille todettiin tänää uusiutunut leukemia. Nyt se on siel sairaalas ja me muut tääl kotoon. Hänellä siis ole pienempänä jo kerran leukemia ja nyt on kuoleman riski todella suuri. Tekis mieli vaan itkee kun ei mulla ole muita sisaruksia. Huomenna mennää sit äitin ja iskänkaa kattomaa sitä sinne. Onks tääl ketää jolla ois samanlainen kokemus taustalla/tällä hetkellä.

4

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minulla ei tuollaista kokemusta ole itselläni ihan lähiomaisista. Sukulaisia on kyllä kuollut, ja tosi monia kavereita. Minulla on jo ikääkin itselläni aika reippaasti.
      Haluan toivottaa sinulle paljon voimia ja jaksamista, ei varmasti ole helppoa, toivotaan parasta, jos veljesi vielä tuosta selviäisi.
      Ja kun sinua itkettää, niin anna itkun tulla, älä patoa sitä sisääsi. Ja juttele vanhempiesi kanssa, kerro heille miltä sinusta tuntuu.
      Jaksamista sinulle ja perheellesi, voimahaleja sinne, vaikka ei tunnetakaan.

    • Anonyymi

      Voimia sinulle ja äidillesi.Veljesi tilanne vaikea.Yhteinen aika on nyt tärkeää.Puhukaa ja halatkaa,kun se on mahdollista.Voi vain toivoa paranemista,koko sydämestään.

    • Anonyymi

      myös isälle,voimia

    • Anonyymi
      UUSI

      Käytii tänää moikkaamassa veljeä. Sille anettii tänää ekat sytostaatit. Sen äänestä kuuli että se oli tosi väsynyt ja kyllä se itsekin tietää että nyt pitää taistella. Kun me lähettii sairaalasta sanoin veljelle että ”lupaa että tuut ehjänä takaisin” tähän veli vastas ”mä en voi luvata mut sen voin luvata etten koskaa luovuta ja jätä sua yksin”

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      100
      2994
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2624
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      71
      2384
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      27
      2305
    5. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      23
      2025
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      86
      1837
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1729
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      23
      1552
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1412
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      8
      1304
    Aihe