Pera Keita ja Osmo Lovemachine lähtevät uudelle maailmanympärysmatkalle! Tavoite uusia vuoden takainen temppu, mutta nyt ei jäädä 500 metrin päähän maalista, kun kello kumahtaa! 79 päivää aikaa ajaa Norton Commandolla maailman ympäri, matka alkaa tällä kertaa Osmon gallerian pihasta Hämeenpuiston laidalta, johon on palattava 5.2 klo 15 mennessä!!!!!!
Viime vuonna matkan traagisin hetki osui Intian valtamerelle, jossa Professori Augustin menehtyi autettuaan matkamiehiä nousemaan Spirit of Australian kyytiin paetakseen aboriginaaleja. Tänä vuonna otetaan tiukka suunta, viime kerrasta poiketen ensin lautalla Travemündeen, josta matka jatkuu halki Saksan kohti Ranskaa!!!!
Pera Keita & Osmo Lovemachine: REVANSSI!
62
980
Vastaukset
- Anonyymi
Poijjaat käy Trävemundissa huorissa ja hävittää kaikki rahat
- Anonyymi
Viime yönä oli 10 astetta pakkasta. Liukuvoiteet jäätyivät parvekkeella. Ja oluet.
Miten nyt suu pannaan? Vai pannaanko ollenkaan? - Anonyymi
Startti oli eilen klo 15 Osmon galleriasta, hän hyökkäsi heti päin yksisuuntaista Pera sivuvaunussaan ja vaihtoi kerralla kolme kaistaa, poistuen kaupungista viidenkympin alueella satasta paahtaen.
Nyt miehet jo lautalla matkalla Saksaan, saapuminen illalla. Panokset kove re! - Anonyymi
Miehet ovat saavuttaneet Bremenin kaupungin! Schnoorviertelin hämyisät kujat kutsuivat heitä aamupalalle. Tästä matka jatkuu kohti Amsterdamia heti, kun vatsat on täytetty! Aika käy Peralle ja Opalle!
- Anonyymi
Rotterdamin satamassa on kaksi väsynyttä miestä. Toinen virittelee comboveriaan uusiksi TV-lasit päässä, toinen taas vetää kasvuhormoneja ja pannupizzaa. CLDN-yhtiön lautta lähtee kohta kohti Dublinia. Opa on luvannut perillä vetää 10 Guinnessia alas palanpainikkeeksi kunnon Irlantilaisen piirakan päälle.
- Anonyymi
Millä rahalla matkaa taitetaan?
Kuka vei Khataevin maissit? Niemen palkkio on maksamatta.
Miksei mikään mene kuin Strömsössä? Jos ei ole nälkä niin sitten kakattaa. Aina on jotain- Anonyymi
Ihan omilla rahoilla! Peralla on 5 tonnia ja Opalla 6.
Saapumaisillaan juuri Irlantiin, Man-saarta ohitetaan parhaillaan! Irkuista matka jatkuu yli Atlantin kohti New Yorkia! Sitä ennen haetaan Galwaystä pimeä pullo ja osallistutaan joukkotappeluun Limerickin yliopistolla!
- Anonyymi
Man-saarelta matkamiehille vilkutti Järvisen faija joka feikkasi oman kuolemansa -12. Rene sai hyvät hillot henkivakuutuksista, isäukko muutti vaivihkaa Man-saarelle jossa pitää pientä kioskia lähellä Peeliä.
Nyt on kova luotto Opaan ja Peraan, tämä ei voi päättyä huonosti! - Anonyymi
Galwaysta haettiin pullo paikallista Hundyale Wateria (Hundijala Veden export-versio) ja Opa SOKEUTUI!!!!!
Kuitenkin uhosi, että kyllä tässä kyetään matsaamaan Limerickissä muutamaa pisamanaamaista ulsteri-kloppia vastaan. Tappelu yliopistolla alkoi rajusti, Opalta ratkesi farkut perseestä heti ekalla potkulla. Opa kuitenkin sokeanakin kykeni osumaan pariin aloittelijaan ja satuttamaan heitä iskuillaan ja potkuillaan.
Pera vaani kyykyssä lyömättä, ja mietti mistä saisi Jamesonia. Peran ollessa turhaan maalitauluna hänet tainnutettiin takaapäin Bud Spencer-hammerilla. Tilanne on vaikea, Opa huitoo sokkona ja Pera makaa kanveesilla.
Laiva lähtisi aamulla atlantin yli! - Anonyymi
Laiva missattu, mutta hyviä uutisia Limerickin keskussairaalasta: Opan näkö tulee palautumaan ajan kanssa täysin! Ja Pera selvisi kuhmuilla.
Juno lentää Dubliniin tänään iltapäivällä, ja pojat esittävät yhdessä Mambo No. Fiven Trinity Collegen kentän jouluavajaisissa!
Opa pääsee lasaretista huomenna, ja matka jatkuu kohti Yhdysvaltoja! - Anonyymi
"A little bit of you makes me a man!"
Aivan loistavasti meni taas esitys! Pera painaa 92 kiloa ja Peralla on 29 erektiossa. On aika aloittaa uusi aika. Se ei surua ja murhetta tunne. - Anonyymi
No nyt on tilanne pahan näkönen, moneen päivään ei oo kuulunut mitään.
- Anonyymi
Merisumu väistyi kuin vanha teatteriverho, ja taivaanrannasta nousi Manhattanin sahalaitainen siluetti. Pera Keita ja Osmo Lovemachine seisoivat laivan kannella kuin kaksi merituulen rääkkäämää patsasta, suolaa hiuksissa ja viikkojen väsymys ihon alla. He olivat lähteneet Irlannista epätoivoisen sateen ja aaltojen repimänä, ja jokainen yömatka oli ollut oma pieni mytologinen koettelemuksensa.
Laiva liukui satama-altaaseen hitaasti, aivan kuin sekin olisi huokaissut helpotuksesta. Pera katseli horisonttia tavalla, joka sai Osmon naurahtamaan: katseessa oli sama sävy kuin silloin, kun Pera näki ensimmäistä kertaa nyrkkeilykehän — haikeaa intoa ja varovaista toivoa. Osmo puolestaan nojasi kaiteeseen ja tunnusteli käsillään puuta varmistaakseen, että maailma todella oli muuttunut taas kiinteäksi.
11 päivää menty, 68 jäljellä. Rahaa jäljellä molemmilla n. 4000 euroa. Commandossa täysi tankki. Suunta kohti Rochesteria, Niagaran putoukset, sieltä Torontoon... - Anonyymi
Kanadassa on alettu puuhaamaan Convoy Finland-tapahtumaa. Maanviljelijät ovat lähteneet tukkimaan teitä koska pelkäävät nyrkkeilyn rantautuvan toden teolla maahan.
Maunulan piiritys, Kokemäenjoen tulitaistelu, Sotshin panssaritaistelu, Tuuloksen Kapakanmäen taistelut ja Australian uhkaaminen ydinasesaippualla ovat kaikki tuoreessa muistissa.
Lisäksi paikalliset pelkäävät kohutun chilipaprikan valtaavan paikalliset maustemarkkinat.
Nyt on kovat paikat edessä! - Anonyymi
Kun Niagara alkoi tulla lähemmäs, ilma muuttui kosteaksi ja sumu kantoi mukanaan veden jylinää. Se kuulosti siltä kuin koko maa olisi laulanut matalalla kurkkuäänellä. Commando vieri viimeiset kilometrit tasaisesti, melkein juhlavasti, ikään kuin pyöräkin olisi tajunnut mihin he olivat tulossa.
Peräti ennen kuin he edes näkivät putoukset, he tunsivat ne: maan läpi kulkevan värähtelyn, joka kilpasi moottorin oman rytmin kanssa. Pera pysäytti Commandoa vastapäätä rantareittiä. He nousivat pois satulasta, jalat hieman täristen matkasta ja moottorin kuumasta sykkeestä.
Siinä he seisoivat, tuuli kasvoilla ja vesihöyry iholla kuin uusi, kostea alku. Ja Commando jäi taakse jälkilämpöönsä kuin rakastaja, joka tiesi juuri kuljettaneensa heidät lähelle jotain suurempaa kuin tie. - Anonyymi
Eli äijät on kaatanut viikon ja sammuneet Ahjon grillin taakse.
- Anonyymi
Baltic Uncle Augustin oli vapautettu Porin poliisilaitoksen putkasta taas kerran, ja hän on matkalla Alaskaan, jossa hänen on määrä kohdata Pera ja Opa ylihuomenna. Spirit of Australiaa säilytetään nykyään Anchoragen satamassa, ja avaimet siihen on Augustinin suvun henkivartijoilla.
Mutta miksi Baltic Uncle? Ja miksi nyt?
Kohtalo tuo yhteen ne, jotka ottavat vaarin sen kutsusta... - Anonyymi
Baltic Uncle Augustin seisoi mökkinsä takana Alaskassa, paljain jaloin kostealla sammalella, ja henkäili syvään kuin 75-vuotias druidi, joka oli kyllästynyt kansainväliseen geopoliittiseen järjestykseen ja päättänyt kokeilla jotain aivan muuta.
Hänen käsissään hehkui pieni puulaatikko, jonka kylkeen oli kaiverrettu pyörivä triskelion ja sanat Psychomania Potens Tri. Laji, jota ei oltu koskaan listattu missään virallisessa chilirekisterissä, koska se ei totellut kasvitieteen lakeja. Se kasvoi vain öisin. Se vaihtoi väriä sen mukaan, kuka sitä katsoi. Ja ennen kaikkea: se kuiskaili.
Augustin kumartui laatikon yli ja kuuli tuttuja, päätä kihelmöiviä sanoja. Chili puhui matalalla, moniäänisellä murinalla: “Edmolift Dino New Holland. Vapauta aalto. Näytä valtakunnille, mitä ne pelkäävät. Katkaise Brittiläisen imperialismin köydet."
Augustin otti esiin Krynstonin kallon, ja avasi sen nostamalla irtikoverretun päälaen, kuin lobotomiaa operoiva kirurgi. Laskien kallon sisään pussillisen chiliä. Sen silmänpohjista alkoi säteillä outoa valoa.- Anonyymi
Sain vahvan lavanostin-tyyppisen henkisen kokemuksen tästä
- Anonyymi
Edesmennyt Professori aikanaan kehitti tämän chilipaprikan ja se listattiin ensimmäisenä kasvina maailmassa myös räjähdeaineiden luokkaan.
Itämeren pohjassa makaa sukellusvene joka upotettiin tiettävästi Capsica Psyhcoticum Potens Tri:n avulla. - Anonyymi
Anonyymi
2025-07-02 19:29:47
Tämä on taas sen kaliberin tekstiä että nöösipojilla meni yöunet.
Tolvanen ja Pirinen ovat rakentaneet vuodesta 2002 alkaen sukellusvenettä jolla pääsisivät Pielisen pohjassa lepäävän riimukiven luo. Kivessä on perimätiedon mukaan ohjeet siihen millä Augustinin suku lyödään lopullisesti.
Äänestä
Kommentoi
Anonyymi
2025-07-03 09:47:29
Jotenkin en usko tuon kaksikon kykenevän kovin vesitiiviiseen ratkaisuun. Tulee mieleen ekana se miljardööriseurue joka yritti mennä katsomaan Titanicia jossain säilykepurkissa joka räjähti. - Anonyymi
Toistaiseksi ovat saaneet kolme pakettiautoa ja yhden vesisäiliön upotettua Pieliseen.
Hillman Impistä tehty prototyyppi upposi jo laskiessa. Molskahti mennessään. Tämä oli keväällä heti jäiden lähdettyä 2003.
Toyota Hiace upposi kahden metrin päässä laiturista. Toukokuu 2005.
Vesisäiliö-projekti PIELISEN PÖNTTÖ oli 2012. Kumpikaan puuhamiehistä ei uskaltanut mennä kyytiin ja hyvä niin. Tankki vajosi pohjaan kuin kivi, on lähettänyt nyt 13 vuotta livekuvaa ydinkennoakun voimalla toimivasta web-kamerasta.
Paluu pakettiautoon, vanha Transporter piti vedet ulkona kabiinista mutta takakontti valskasi pahasti. Kääntyi vinoon ja vajosi. Tämä oli 2019.
Nyt on kuulemma uusi auto pajalla... - Anonyymi
Pera ja Opa ovat Anchoragessa katsomassa laittomia pakettiautojen kiihdytyskisoja! Baltic Uncle nojailee paikallisen minuuttibaarin tiskiin asemalla jo toista päivää Krystonin kallo kainalossaan!
- Anonyymi
No tämä on hyvä uutinen! Kotimaan skene kuivui kasaan kauan sitten.
Toivottavasti Baltic Uncle ei hukkaa kalloa tai kanita sitä juovuspäissään
- Anonyymi
Wayne McKerry veti Mercedes Sprinterillä ekaan voittoonsa, Transporterin puikoissa ollut John McCook menetti vyönsä!
Transiteilla ei taaskaan kulkenut. Peter Venkman jäi puoli minuuttia voittajasta ja Ray Stantzillakin oli tekemistä, että pääsi edes pisteille ja kykeni päihittämään Opel Vivarot.
- Kotimaisessa skenessä tullaan jatkossa keskittymään enemmän pakettiautoihin, ja senkin takia tämä on hyödyllinen oppimatka. Nyrkkeilyn ja nostimien aika alkaa olla ohi, myhäili Osmo Lovemachine. - Anonyymi
Vielä kun ehtisivät paikallisiin vesilaitoksiin tutustumaan niin olisi nyrkkeily pelastettu ensi vuodeksi
- Anonyymi
No nyt on menossa eriskummallinen tilanne. BBU Augustin on tullut Anchoragen satamaan kallon kanssa, ja on lähdössä miesten mukaan laivalla pääsiäissaarille. Commando on jo lastattu. MUTTA. Osmo haluaakin vielä katsastaa Anchoragen vesilaitoksen ennen lähtöä.
Meneekö tämä jo pelleilyn puolelle? Hän soitti Oittaan vesilaitokselle Espooseen Per-Åke Gerkmanille ja tivasi, kauanko vesilaitoksen rakentaminen keskimäärin kestää kolmelta mieheltä. Gerkman sanoi olevansa jo eläkkeellä, ja löi luurin korvaan. Peralla alkaa mennä hermot Opan sekoiluun, pakettiautokisoissakin hän vaan vaani aloittelevia kuskeja ja haastoi heitä tappeluun.
Rivien välistä on luettavissa, että Opa haluaisi matkalaisten rakentavan vesilaitoksen pääsiäissaarille Chileen. Mutta mitä varten? - Anonyymi
No sehän on selvä. Ottamalla haltuun osan Pääsiäissaarten vedenpuhdistusbisneksestä Opa takaa hyvän siivun kehitysapuhankkeiden rahaa Nyrkkeilyliitolle. Tai TTN:lle tai jollekin.
- Anonyymi
Pera on pihtikinttuinen perustason iskijä, joka hoitelee homman himaan
Kun kritisoitte Peraa, tehkää se omalla nimellänne
T. Tuomo Mustola- Anonyymi
Asia selvä
T: Wayne McKerry
- Anonyymi
Miehet ovat matkalla Pääsiäissaarille. Laivaan lastattiin viime tingassa pari Opel Vivaroa. Ilmeisesti tarkoitus on käydä Chilen historian ensimmäiset pakettiautojen kiihdytyskisat saarelle rakennetulle vesilaitoksella.
- Anonyymi
Pääsiäissaarille on nyt suunnitteilla isot pippalot ja pikkujoulut ensi viikolle:
- Mäntäkenraali Mäntynen saapuu kuvaamaan pornoa
- Vesilaitos rakennetaan
- Pakettiautojen kiihdytyskisat lentokentällä
- Ehkä muutama nostinkin, jos raksoja löytyy
- Nyrkkeily ei nähdä missään muodossa
- Tarjoiluina lettuja ja krakovanmakkaraa
- Bileet kestää 7 päivää, vesilaitos oltava valmis 14.12
- 4 hanapakkausta tangoa
- Krynstonin kallo - Anonyymi
Kärkölän vesilaitoksen pomo Renegade Pervert osallistuu menoihin etäyhteydellä. Tämä on hienoa!
- Anonyymi
Ai Anchoragesta ei muka pääse Rapa Nuihin 33 tunnissa!?!?!?
Kun on oikeet miehet asialla, niin tää tehtiin! Tän nopeammin ei merimatkaa tehdä missään maailmassa!
Pakettiautoja otetaan parhaillaan ulos laivasta! Pera ajoi Commandolla jo saapuvaa lentorahtia vastaan! Sieltä tulee makkaroita ja muurikka, jolla tehdään lettuja!
Mäntynen saapuu huomenna Santiagosta halpalennolla. Leffan nimeksi tulee ROUGH PANO ON THE PACIFIC!
Ekat kiihdytyskisat on huomenna. Lippuja ei vielä myydä, vaan testataan ensin vapaalla pääsyllä. Vastakkain lentokentän kiitoradalla kaksi Vivaroa, toisen puikoissa Baltic Uncle ja toisen Opa! - Anonyymi
Se mitä tarina ei kertonut, on että Mäntysen tyynenmeren spektaakkelin pääosissa ovat Risto Meronen ja Raija Mäki! Ripa vetää tynnyrillisen viagraa, että meisseli pelittää! Sen jälkeen alkaa kylmiltään ilman liukkaita vetämään Raijaa takaapäin niitä patsaita vasten! Örähtelyä, älämölöä, rutinaa, läiskettä! Mäntynen unohti kameran mantereelle, mutta kuvaa kaiken älypuhelimellaan! Ja antaa ohjeita! Ripa, TERÄVÄMMIN! Ota lantiosta kiinni! Läpsi persettä! Kisko hiuksista! Ja nyt, nopeammin! Rytmissä! Ei saa laueta vielä! Sano jotain tuhmaa!
Savun hälvettyä kasassa on 18 minuuttia ja 43 sekuntia rajuinta aikaihmisten toimintaa ikinä.
Opel Vivarojen kiihdytyskisat Mataverin lentokentällä:
Baltic Uncle Augustin / Vivaro Van Enjoy L2 - 34,6 sek
Osmo Lovemachine / Vivaro L 145 Diesel - 35,1 sek
BBU otti varaslähdön, mutta toimitsijana toiminut Pera ei tätä huomannut. - Anonyymi
Vesilaitoksen rakentaminen on aloitettu. Oli ensin iso kysymys, että mistä paikalle saadaan raijattua 5 miljoonaa litraa raakavettä. Ongelma kuitenkin ratkesi, kun Baltic Uncle Augustin löysi lentokentältä pölynimurin, jolla sitä on alettu imuroimaan merestä pikkuhiljaa. Vesitankkia rakennetaan paraikaa paikallisten toimesta, siihen asti vesiä säilytetään tynnyreissä, joita alkaa olla jo aikalailla.
On selvää, ettei laitos valmistu aikataulussa näillä metodeilla, joten Baltic Unclen on jäätävä johtamaan rakennustöitä, kun Pera ja Opa jatkavat kohti Aasiaa.
MÄKI BOXING teki myös tarjouksen nyrkkeilymatsita vesilaitoksen avajaisissa. Ukuntalle ja Eroselle pitää saada välimatsit ennen kovempia koetinkiviä. - Anonyymi00039
Tangot juotu, makkarat syöty, vesilaitos yhä kesken, Opa matkalla Jyväskylään pakettiautokisoihin, matka ei ole edennyt kymmeneen päivään. Pera kiroaa vesilaitokset, kiihdytyskisat, Mäntäpornot sun muut alimpaan helvettiin. Ei ole edes tietoa missä joulu vietetään!!!!!
- Anonyymi00040
Ilmeisesti joulu tullaan edelleen viettämään pääsiäissaarilla. Osmo on palannut pakettiautokisoista, tuloksena kolmas sija SM-finaalissa ja irronnut etupuskuri. Mestaruus meni J-P Järviselle, joka ajoi Volkswagen Transporteria.
Vesilaitoksen rakentaminen on pahasti kesken, mutta sen valmistumista odotellessa Mäntynen on paikalla yhä kuvaamassa lisää pornoleffoja. Työn alla on seuraavat pätkät:
Pera Fucks Them All
Rapa Nui Rough Action
Lovemachine Is Hungry
Easter Island Boxing Onanist
Pacific Panoboy
General Of All Mäntäs - Anonyymi00041
Nyrkkeilyliitto on Jumalan vuonna 2025 ja sen Joulukuun 22. päivänä paikallista aikaa klo 03.25 aamuyöllä tehnyt sopimuksen Chilen hallituksen kanssa Pääsiäissaarten ensimmäisen ja ainoan vedenpuhdistamon käyttöönotosta. Vesilaitoksen tuottama vesi pullotetaan omaksi brändikseen, ja myyntituotot jaetaan 50-50 Nyrkkeilyliiton ja Chilen valtion kesken.
Rakennustyöt on rahoitettu myymällä Jari Mäntysen kuvaamia videoita Onlyfans-sivustolla. Heti kun vesilaitos on vihitty käyttöön, kyseinen tili kuitenkin otetaan alas, ja keskitytään puhtaasti vedentuotantoon. Aikuisviihde, päihteet ja rock 'n' roll jätetään tylysti taka-alalle.
Vihkimistilaisuus on jouluaattona, ja sen kunniaksi otetaan taas yksi pakettiautokisa lentokentällä. Pera ja Opa jatkavat Baltic Unclen ja Mäntysen kanssa Spirit of Australialla matkaansa kohti Aasiaa. Kello käy Peralle ja Opalle!
Vesilaitoksen juomamerkin nimeksi on ehdoteltu seuraavia:
Aquatic Potens Tri
Mineral Uncle
Baltic Boxing Water
Meciar81
PsychoWater
Augustin Aqua
Äänestys voimassa vielä 48 tuntia. - Anonyymi00042
Hyvää Joulua Peralle ja Opalle!
- Anonyymi00043
Pera ja Opa lähestyvät Uutta-Seelantia! Nyt tarkkana!!!!!
- Anonyymi00044
Agua di Orgasme ehdotetaan täältä.
Nyt näyttää vähän pahalta, kovalla menolla lähdettiin liikkeelle ja löydettiin Pääsiäissaarilta pakettiautot, vesilaitokset ja aikuisviihde. Nämä elementit oli kaikki jo olemassa. - Anonyymi00045
Uuden-Seelannin Wellingtonissa ajetaan pakettiautojen maailmancup-finaalin hurja jatko-osa! Mukana on TEAM OPEL, eli Vivaroissa Baltic Uncle ja Jari Mäntynen, ja sitten TEAM TOYOTA, eli Hiaceissa Pera ja Opa.
Opa ja Mäntynen ajavat mestaruudesta, kerättyään Chilen kisoissa tuplapisteet. Vastaavasti BBU Augustin ja Pera tukevat heitä kakkoskuskeina. Molemmilla tiimeillä tullee olemaan likaisia taktiikoita! Startti on heti kun autot saadaan laivasta viivalle! Tilanne on yksinkertainen: kisan voittaja on myös mestari! - Anonyymi00046
Ja startti on NYT! Opelit syöksyvät heti kärkeen! Augustin menee johtoon!
- Anonyymi00047
Avauskierroksen lopussa Baltic Uncle hidastaa ja laskee Mäntysen ohi! Taktiikkaako!?!? Vai onko Vivarossa vikaa! Baltic Unclen kierrosajat putoavat!
- Anonyymi00048
Baltic Uncle Augustinin tehtäväksi jää Hiacejen pidättely! Ja Peran on nyt pakko päästä ohi, koska Mäntynen ei saa päästä karkuun! Nerokas taktinen veto Opelilta!
- Anonyymi00049
Ja Pera paiskaa väkisin ohi!!!! Baltic Uncle joutuu avaamaan oven välttääkseen osuman!!!! Loistavaa työtä!!!! Juuri näin Peran pitää tänään ajaakin, jotta Mäntäkenraali ei pääse karkuun!!!!
- Anonyymi00050
Ja tuleeko Opa samalla ohi!!!! Yrittää, mutta ei pääse.
Tosin aivan selvää on, ettei Baltic Uncle laske Opaa ohi. Koska hän ajaa Mäntysen kanssa mestaruudesta.
Joten sieltä on tultava lentämällä, kuin väkisin! - Anonyymi00051
Peran ohitus näkyy uusintana!!!! Olipa rohkea veto!!! Vaihtoehtona oli kolari tai ohitus. Baltic Uncle peippailee Opan edessä nyt!
- Anonyymi00052
Mukaan kisaan on lähtenyt viidennelle autolla VIkTOR LUNIKOFF!!!! Hänellä on Renault Master!!!!
- Anonyymi00053
Ja Lunikoff osuu Peraan!!!! Pera keskeyttää!!!!!
Opel hallitsee. Baltic Uncle torppaa Opan taas! Mäntysen johto jo 20 sekuntia! - Anonyymi00054
Tämä on komeaa seurattavaa! Odotan jo innolla PAKETTIAUTOJEN LE MANSIA RUOTSIN ANDERSTORPISSA 2026!!!!
- Anonyymi00055
Mäntynen sai ajella rauhassa mestaruuteen Baltic Unclen blokatessa Opaa koko kisan ajan. Opel nappasi kaksoisvoiton ja samalla merkkimestaruuden.
- Hän on masentavan hyvä. Hän on paras ykkönen, mutta tänään hän näytti olevansa myös paras kakkonen, kommentoi mestari tallikaveriaan BBU Augustinia.
Kolmanneksi ajanutta Opaa ei samppanjasuihku kiinnostanut.
- Se oli elämäni vaikein kilpailu. Minä ajoin koko ajan täysillä. Opelin taktiikka oli loistava, enkä syytä heitä, sopersi Opa hiki päässä palkintokorokkeelle kyykistyneenä rankan kisan päätteeksi. - Anonyymi00056
Voiton avain oli Opelin oikeaan osunut arvio siitä, että Opa oli tankattu tokalle stintilleen kevyeksi, tarkoituksena päästä Baltic Unclen edelle. Yritys kuitenkin epäonnistui, koska Augustin takoi ennen omaa stoppiaan tukun huippukierroksia, selviten yh ä Opan edelle varikolta. Lopulta Baltic Uncle ohitti stoppien aikana Mäntysenkin, laskien hänet takaa taas edelleen Opan lähestyessä kisan lopussa.
Kaiken kaikkiaan Baltic Uncle Augustin oli päivän todellinen sankari! - Anonyymi00057
- Suurin helpotus on se, että uuden sponsorimme myötä näitä kisoja ei enää tartte rahoittaa Onlyfansilla, huokaisi pakettiautojen kiihdytysmestari Mäntynen uunituore Budweiser-lippis päässään.
- Joku laki ja järjestys olisi oltava laittomissa pakettiautokisoissakin. Tälläiset tallimääräysleikit eivät vetele!, jyrähti katkeroitunut Toyota Hiacen tallipäällikkö Einari Olavi Kalervo.
- Tulemme ensi kaudelle mukaan Chrysler Pacificalla. Kuskeina ovat Anton Sjomkin ja Andrei Tylilyuk!, huudahti Miika Forsström. - Anonyymi00058
Hot Lips, Keltainen Ruusu, King's Sex ja Kaalimato.com ovat vetäytyneet Team Opelin sponsoreista Budweiserin tultua mukaan summalla, joka ylittää aiemman budjetin 268-kertaisesti.
Ensi kaudella Opel aikoo ajattaa kolmea pakettiautoa tiimissään, uudeksi kuskiksi huhutaan Jari Vannetta tai Stefan Ötziä.
Uusi kausi alkaa Australian Adelaidesta Peran, Opan & co. ehdittyä sinne. Kilpailukalenteri loppumatkan ajalle on seuraava:
3.1 Adelaide
10.1 Kuala Lumpur
17.1 Shanghai
24.1 New Delhi
31.1 Moskova - Anonyymi00059
Huhujen mukaan Pekingiin rakennetaan niin isoa vesilaitosta että sielläkin mahtuu ajamaan kolme pakettiautoa rinnan kisaa. Alkuerien jälkeen Zhili Zang nyrkkeilee nelieräisen ennen finaalia!
- Anonyymi00060
Se pitää paikkansa! Paikalla on tuhansia lavanostimia!!!!
- Anonyymi00061
Laittomien pakettiautokiihdytysten kausi käynnistyy Adelaidessa 3.1.2026
Eteläisen pallonpuoliskon kesäyö saa jälleen kuminkäryn tuoksun, kun laittomien pakettiautokiihdytysten kausi avataan Adelaidessa 3. tammikuuta 2026. Kyseessä on alakulttuuri, joka elää virallisten moottoriurheiluliittojen ulottumattomissa mutta teknisen luovuuden ja kylmän hermon ytimessä.
Viime kauden mestari Jari Mäntynen saapuu Australiaan puolustamaan titteliään tutulla Opelillaan. Mäntysen Opel tunnetaan epäortodoksisesta voimansiirrosta ja aggressiivisesta lähdöstä, joka on ratkaissut useamman finaalin jo ensimmäisten kymmenien metrien aikana. Talli on pitänyt korttinsa piilossa, mutta huhujen mukaan moottori ei ole enää aivan sama kuin mestaruuskaudella. - Anonyymi00062
Pera ja Opa ovat saapuneet Australiaan.
Vihaiset alkuasukkaat ovat matkalla satamaan, raivostuneena siitä kuinka Psych. Augustin-vainaa kusetti heille saippuakotelon olevan pommi vuosi sitten.
Peran ja Opan ajatuksena on uskotella heille, että Baltic Uncle on Psycho, jättäen hänet oman onnensa nojaan, paeten itse pakettiautokisoihin. - Anonyymi00063
Aboriginaalit piirittivät satamassa Baltic Unclen, samalla kun Pera, Opa ja Mäntäkenraali pakenivat paikalta Opel Vivarolla, jonka kyytiin oli lastattu Norton Commando.
Alkuasukkaiden astuessa lähemmäs Baltic Uncle kaivoi passinsa esiin, todistaakseen olevansa Psychon pikkuveli eikä Psycho itse. Kylänvanhin ei ymmärtänyt dokumenteista mitään, ja kaivoi skalpellia esiin.
Augustineista nuorin kaivoi esiin KRYNSTONIN KALLON! Sen nähtyään koko lihansyöjäheimo vajosi polvilleen. He alkoivat pitää Baltic Unclea Jumalana.
Baltic Unclen Harald-isän jäämistöistä kaivama käännöskone käänsi kylänvanhimman karjunnan suomeksi:
- Kun pyy on kaukana pivosta, ja pääskyseen vielä paljon päiviä, nousee merestä harmaahapsinen soturi, joka yhdistää kansat Harald hirmuisen kaivamalla kallolla, Kuninkaan hallitsemalla mantereella joka on maitokahvinvaalean taistelijan luvatuinta maata. Metalliporsas kulkee taistelijain alla, maahan samalla kaukana astuu halla, jonka pois polttamalla, on kesä ikuinen. Sunffaraa, sunffaraa! Hei veljet, kippis vaan! - Anonyymi00064
"Hei veljet, kippis vaan!"-huudon jälkeen alkoi armoton tinaaminen! Baltic Uncle aikoo kouluttaa aboriginaaleista itselleen varikkomiehistön pakettiautokisoihin!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101094Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019880- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198705