Vai että kiinalaisille vai venäläisille. Sama. Tuleeko tästä nyt reitti tuoda lisää kiinalaisia Suomeen. Kuten kaikki muutkin metsä ym.kebab yritykset.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Samaa ajattelin itsekin kun luin että kiinalaiset taas ostanut jotain... Kova himo tänne Pohjolaan heillä jostain syystä, tai ehkä kaikki tietävät miksi kun oikein ruvetaan asiaa ajattelemaan.. no ei kestä kauaa kun se on näillä lyssillä.
Bulbaaneja riittää maailmassa tosin se Tallukka on niin sivussa että ei siinä varmaan lyssille ole mitään iloa.
Todennäköisesti se jossain vaiheessa jää rappeutumaan kun omistaja kyllästyy tai juurikin myy sen näille jotka eivät pidä muutenkaan mistään huolta.. senhän jo näkee kun käypi tuolla rajan takana.- Anonyymi
Kiinalaiset on ahkeraa kansaa . Ei voi verrata ihan joka kebu yrittäjään. Ainoo mikä vähän korpee itsekkin ravintola alalla olevana on se että eivät hirveemmin palkkaa esim suomalaisia listoilleen. Puhekieli keittiössä pitää olla Kiina. Arabit ei laita edes yleiseen hakuun vaan palkkaavat kavereita. Kierrättävät firmaa keskenään ja kiertävät veroja.
- Anonyymi
Ja sitten näille annetaan suuret verohelpotukset siitä hyvästä että he ovat suostuneet tänne jotain perustamaan.
Firma jossa on todennäköisesti kaiken lisäksi vaan heidän omia kansalaisiaan töissä tekemässä ylipitkiä päiviä palkalla joka ei mihinkään riitä jos sitä edes heille maksetaan!
Mutta kun täällä ollaan niin helxxtin sinisilmäisiä ja rahanahneita!
Myydään vaikka omalta äidiltä vaatteet päältä kunhan niistä vaan jotain saa 🤬
Pääministeri näyttää hyvää mallia siinä!! - Anonyymi
Kiinalaiset on samanlainen roskakansa kuin venäläisetkin.
- Anonyymi
Pahempia syövät sammakotkin.
- Anonyymi00008
Tallukassa tapahtuu
Joulukuun tanssit 😍
Perrjantaina 19.12.25 klo 20-01
Suosittu
Finlanders 🫂
🌲💃🕺
Sinkut nyt viihtymään 🥳- Anonyymi00009
"Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä."
Paljon on jo autoja Tallukan pihassa ...⤴️
Vielä ehdit Viihteelle 🥳
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831520
- 841322
- 1041048
- 48879
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40773Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..9721Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83646Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.104613Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30601Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45567