Dacistin mielenmaisema

Halpaa pitää olla. Eikö pieni hemmottelu olisi poikaa ja panostaa vähän enemmän autoiluun.
14306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Elämä on valintoja ja kaikki eivät ole nuoria amispoikia joille auto on elämän tärkein asia.

Äänestä

Samaan hintaan olisi ollut tarjolla Volvoa, Mersua, Fordia.
Päädyin kuitenkin Dusteriin. Jostain syystä.

Äänestä
  • Huhhuh. Huhhuh. Veti pallean aika tyhjäksi tuo sinun kommenttisi.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Huhhuh. Huhhuh. Veti pallean aika tyhjäksi tuo sinun kommenttisi.

    Mene valittamaan lääkärille vaivojasi.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Mene valittamaan lääkärille vaivojasi.

    Ei lääkäri ota vakavasti pallivaivoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei lääkäri ota vakavasti pallivaivoja.

    Valtaosa suomalaisista amispuutteelisista kärsii juuri pallivaivoista. Eihän se pieni amispenis voi kestää, jos siltä vaaditaan liikaa fyysistä kokoa.

    Äänestä

Olen autoillut yli 50 vuotta, joten olen panostanut liikaakin autoiluun. Mtä se sinulle kuuluu millä kukin hoitaa kuljetustarpeensa?

Äänestä

Eräs Suomen nuorison suosima viihdetaitelija hankki BMW i8 ensiautokseen.
Viimeaikoina joutui vielä sijoittamaan rannekelloon 60000 euroa. Itsetunnon
kohottamiseen.

Äänestä
  • Onhan se kova kohtalo jos "joutuu" panostamaan kalliisiin asioihin, vaikka on rahaa siihen.
    Eihän kateus ole enää muotia, eihän?

    Äänestä

  • Taisi eurot kuitenkin mennä hänen elimensä pienuuden kohottamiseen? Kuinka monta senttiä taiteilijan pipuliin tuli?

    Äänestä

Avaajalle mietittävää.
Jos pieni hemmottelu olisi oleellista, niin miksi kuitenkin meillä ostetaan paljon Toyotan autoja, siinä on itsensä hemmottelu todella kaukana todellisuudesta.
Suomalaisessa vanhemmissa setämiehissä on vielä jäljellä sitä venäläisyyttä tai sen pelkoa ja siksi pieni itsensä nolaaminen ja kurjuuden esittäminen hankkimalla Toyota kuuluu heidän DNA:han.

Äänestä
  • Pyydän, käy koeajamassa mikä tahansa uusi toyota ja palaa kommentoimaan asiaa. 20+ vuotta vanhoilla tiedoilla potaskan puhuminen ei hyödytä ketään. Uudet toyotat ovat mukavia ja moderneja kaikin puolin. Päälle vielä kestäviä niin kuin ennenkin.

    Äänestä

Minä EN KOEAJANUT Dacia Bgsteriä, mutta ostin sellaisen kuitenkin suoralla kaupalla ja näkemättä. Nyt 9000+ kilometriä takana, ja erinomaisesti toimii. Niin Suomessa, kuin myös Euroopan maanteillä. Varustus Dacia Bigster 155 Extremessä on kohdallaan ja tilaa on.

Äänestä

Nyky Dacian varustelu on todella kohdallaan. Esim. Bigster 155 Hybridissä; Tuulilasin lämmitys, ohjauspyörän tehokas lämmitys, kahden alueen erillinen ilmastointi, 3-tehoinen molempien etuistuinten lämmitys, Kaistan vahtija, etäisyystunnistin, moottoritieavustin, avattava sähköinen panorama lasikatto, Erinomainen navigaattori yli 10 tuuman HD näyttöineen.jne, jne, jne...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Halpaa pitää olla. Eikö pieni hemmottelu olisi poikaa ja panostaa vähän enemmän autoiluun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu