Ellei tuon tason moka ole peruste potkuille niin mikä sitten?
Toimitusjohtaja teki 400 000 euron virheen -on pahoillaan!
8
165
Vastaukset
- Anonyymi
Ajattele positiivisesti. Säästyihän meidän veronmaksajien rahaa tuon verran.
- Anonyymi
niinkö kuvittelet? Käy toki pyytämässä verottajalta oma osuutesi palautuksena -mikäli olet nettoveronmaksaja --mitä et ole.
- Anonyymi
Kysymyksestäsi käy oikein hyvin selville se, miksi sinä et ole toimitus-, tai mikään muukaan johtaja.
- Anonyymi
Veronmaksajalta hyvä oivallus.
- Anonyymi
kuten tästä käy ilmi se, ettei kommentoijan sosiaalietuuksista peritä veroa.
- Anonyymi
Toimitusjohtaja on hieno titteli, jolla pitäisi olla täysi taloudellinenkin vastuu firmasta. Isojen firmojen pikkupomot varmasti huolehtii, että viranomaisviestit on ajoissa vastaanotettu ja noteerattu. Oli sitten kyseessä tonnin tai muutaman menetys. Tässä kohtaa 400 000 e ei ole firman kokoon nähden pikkusumma. Yksityiseltä puolelta tulisi potkut saman tien, oli pahoillaan tai ei. Huom. tämä ei ole tähän yksittäiseen tapaukseen ja henkilöön liittyvä, vaan yleinen toteamus.
- Anonyymi
Eihän tuota voi mitenkään verrata yksityiseen yritykseen, tai muutenkaan yritystoimintaan.
Koko pottihan on "toisten taskuista " saatua, tai nyt jäänyt saamatta. Veronmaksajat senkin summan ovat kerryttäneet.
Siihen en ota kantaa kuinka tarpeellinen tuo tuki on.
- AnonyymiUUSI
erotettava välittömästi ellei itse tajua erota
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1224835Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1854518Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1191953- 4031721
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331482Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann71269Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781225- 751145
- 741055
- 921008