Lähettelee edelleen somessa härkejä viestejä naisille:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011638907.html
Uskottavuus ja luottamus menneet?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011638907.html
Uskottavuus ja luottamus menneet?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Aikamoinen pöhköys valtuuston persuilta ja kokkareilta:
https://yle.fi/a/3-12400635
aina se on tapetilla savo ja karjala kun jotain omituista on tekeillä!
missä maalaisjärki!
Onhan hän kova naistenmies! 👌
peräkammarin pojat tulee kateellisiksi kuten tämä aloitus kertoo
En näe noissa mielipiteissä paljoakan enempää kuin kivikautisen kaltaista hölynpölyä.
Niin, nykyaikaa onkin että mies on kiinnostunut toisesta miehestä.
Ettei vain tavoittelisi johtajasopimuksen mukaista irtisanoutumispalkkiota? Meinaan kun näkyy olevan jo eläkeiässä. Olisihan se hyvä lisätulo eläkkeen päälle.
Hui, kyllä lapsia nyt kummastuttaa.
Onko ruoka hyvää? Roskapuhe on suoraan verrannollinen ruuan riittävyyteen.
No kuulkaas minä tiedän: Tietysti kun luulevat toiset pääsevänsä kunnanjohtajaksi kunnanjohtajan paikalle heti kun nykyinen tekee "virheen" niin tottakai tietysti tällä tavalla tapahtuu ja luulevat sitten vielä olevansa parempia kunnanjohtajiakin. Ja tottahan sekin on: pienellä paskakylällä käy kateuden aiheeksi vaikka vain heterouskin tai vaikka vain esimerkiksi se että joku on enemmän kuin keskinkertainen tai muita mahtavampi persoona. Ja kyllä näitä kateuden ja mahdollisesti jopa vihan aiheita pikkukylillä löytyy.
Siis kirjoittelee naisille, kummallista 😂
Milloin päästään oravien pulinasta ja apinoiden räksytyksestä eroon?
Se kyseinen kunnanjohtaja on luonneidentiteetiltään kaksoset-metallirotta!
Vai oisko tostakin asiasta pitänyt puhua lehmien ja lampaiden tyyliin muu ja mää, ni ois ymmärretty paremmin? Kaltaisistaan ihminen saa ilonsa, ja minä elän rautakautta, en kivikautta.
Mutta niin pitkään kun ihmisiä ei tämä kiinnosta, he jatkaa kivikautista käytöstä ja tekevät lapsia milloin lystää. Eläimetkin tekee niin!
ketä kiinnostaa millainen olet
Kunnon setämies , minun käsitys on että tämän tyylisiä naisille kommentoivat miehet ovat epävarmoja vässyköitä ja onnettomia räpeltäjiä sänky hommissa.
Onkohan tuollaisessa fiksaatiossa myös naisvihaa mukana. Ne, jotka tuollaisesta tykkäävät, ovat henkisesti kakaroita. Säälittäviä reppanoita kuitenkin. Ja suuresti syyllisiä siihen, että naiset ovat totaalisen kyllästyneet miessukukuntaan. Itse en koskisi tikullakaan noihin, joilla on vain se yksi asia mielessä. Tulee sama reaktio, kuin kuunnellessa natsien ihailijaa. Paljastaa totaalisen ymmärtämättömyyden ihmisten reatioista.
Ehkä takana on Touretten oireyhtymä. Mutta varsin yleistä se on.
Persulla on persun elkeet.
Etelä-Koreassa naiset eivät enää halua olla missään tekemisissä miesten kanssa. He kohtaavat väkivaltaa, alipalkkausta, salakuvien jakamista nettiin, kaikkea mahdollista pirullisuutta miesten taholta. Kuten koko maailmassa. Seksi ei ole sen arvoista ja lasten saaminen orjuuttaa lopullisesti. Ei kannata. Ovat todenneet suomalaisetkin naiset. Ja rahallisesti ei miehiin voi luottaa lainkaan. Mistä luulet löytäväsi luotettavan miehen, josta ei ajan kanssa paljastu jotain kamalaa? Joka vastaa vaimon ja/tai lapsien myymistä orjamarkkinoilla?
Koko maailman mittakaavassa naiset ovat niin alistettuja ja päähänpotkittuja, että siitä joutuvat suomalaisetkin miehet, myös syyttömät, kärsimään. Tieto lisää tuskaa. Ja suomalaisetkin miehet matkailevat Thaimaassa... Mikseivät maailman miehet näe, mihin kaikki johtaa?
He vain haluavat pitää naiset juuri tässä asemassa ikuisesti. Kumpi siis on viallinen sukupuoli, ei liene kysymystäkään asiassa. Jos Jumala on olemassa, hän on tehnyt kolossaalisen mokan. Eli en usko häneen tietojeni valossa. Hän loi MIEHEN ja fyysisesti heikomman orjan. Millainen Jumala sellainen olisi? Rankaisee tiedonhalusta. Kyllä kaikki on miesten ylläpitämää valehtelua. Ja meidät on jotkut avaruusmatkailijat alullepanneet ja kaikki on ihan toisin, kuin kuvitellaan. Kukahan heidät on luonut jne. jne.
Meillä on fiksu kunnanjohtaja. Toivottavasti saa jatkaa.Nykyihmiset ei ymmärrä huumoria.Harmi.Elämä olis paljon keveämpää kun olis huumoria.
Nykyisin on kummallista jos mies on kiinnostunut naisista. Kamalaa naisten aliarvioimista.
Some on kyllä vihonviimeinen paikka vokotella naisia. Vain keskenkasvuiset tekee niin. Todellinen kohtaaminen on ihan toista.
Pitää ollakin aika uuno että rakastuu johonkin somekirjoittelijaan ja jopa lähettää hänelle rahojaan.
Oiskohan sama tilanne, jos Esko olisi vapaa ajalla sanonut nuo toteamukset naiselle vaikkapa hirviporukassa, hirvipeijaisissa. Asian tietäjiä olisi ollut yhtä paljon. Joku vain levitti asian ja ilmiantoi.