Lähettelee edelleen somessa härkejä viestejä naisille:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011638907.html
Uskottavuus ja luottamus menneet?
Rääkkylän pomo ei ottanut varoituksesta opiksi
24
635
Vastaukset
- Anonyymi
Aikamoinen pöhköys valtuuston persuilta ja kokkareilta:
https://yle.fi/a/3-12400635 - Anonyymi
aina se on tapetilla savo ja karjala kun jotain omituista on tekeillä!
missä maalaisjärki! - Anonyymi
Onhan hän kova naistenmies! 👌
- Anonyymi
peräkammarin pojat tulee kateellisiksi kuten tämä aloitus kertoo
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
peräkammarin pojat tulee kateellisiksi kuten tämä aloitus kertoo
En näe noissa mielipiteissä paljoakan enempää kuin kivikautisen kaltaista hölynpölyä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En näe noissa mielipiteissä paljoakan enempää kuin kivikautisen kaltaista hölynpölyä.
Niin, nykyaikaa onkin että mies on kiinnostunut toisesta miehestä.
- Anonyymi
Ettei vain tavoittelisi johtajasopimuksen mukaista irtisanoutumispalkkiota? Meinaan kun näkyy olevan jo eläkeiässä. Olisihan se hyvä lisätulo eläkkeen päälle.
- Anonyymi
Hui, kyllä lapsia nyt kummastuttaa.
- Anonyymi
Onko ruoka hyvää? Roskapuhe on suoraan verrannollinen ruuan riittävyyteen.
- Anonyymi
No kuulkaas minä tiedän: Tietysti kun luulevat toiset pääsevänsä kunnanjohtajaksi kunnanjohtajan paikalle heti kun nykyinen tekee "virheen" niin tottakai tietysti tällä tavalla tapahtuu ja luulevat sitten vielä olevansa parempia kunnanjohtajiakin. Ja tottahan sekin on: pienellä paskakylällä käy kateuden aiheeksi vaikka vain heterouskin tai vaikka vain esimerkiksi se että joku on enemmän kuin keskinkertainen tai muita mahtavampi persoona. Ja kyllä näitä kateuden ja mahdollisesti jopa vihan aiheita pikkukylillä löytyy.
- Anonyymi
Siis kirjoittelee naisille, kummallista 😂
- Anonyymi
Milloin päästään oravien pulinasta ja apinoiden räksytyksestä eroon?
Se kyseinen kunnanjohtaja on luonneidentiteetiltään kaksoset-metallirotta!
Vai oisko tostakin asiasta pitänyt puhua lehmien ja lampaiden tyyliin muu ja mää, ni ois ymmärretty paremmin? Kaltaisistaan ihminen saa ilonsa, ja minä elän rautakautta, en kivikautta.
Mutta niin pitkään kun ihmisiä ei tämä kiinnosta, he jatkaa kivikautista käytöstä ja tekevät lapsia milloin lystää. Eläimetkin tekee niin!- Anonyymi
ketä kiinnostaa millainen olet
- Anonyymi
Kunnon setämies , minun käsitys on että tämän tyylisiä naisille kommentoivat miehet ovat epävarmoja vässyköitä ja onnettomia räpeltäjiä sänky hommissa.
- Anonyymi
Onkohan tuollaisessa fiksaatiossa myös naisvihaa mukana. Ne, jotka tuollaisesta tykkäävät, ovat henkisesti kakaroita. Säälittäviä reppanoita kuitenkin. Ja suuresti syyllisiä siihen, että naiset ovat totaalisen kyllästyneet miessukukuntaan. Itse en koskisi tikullakaan noihin, joilla on vain se yksi asia mielessä. Tulee sama reaktio, kuin kuunnellessa natsien ihailijaa. Paljastaa totaalisen ymmärtämättömyyden ihmisten reatioista.
Ehkä takana on Touretten oireyhtymä. Mutta varsin yleistä se on. - Anonyymi
Persulla on persun elkeet.
- Anonyymi
Etelä-Koreassa naiset eivät enää halua olla missään tekemisissä miesten kanssa. He kohtaavat väkivaltaa, alipalkkausta, salakuvien jakamista nettiin, kaikkea mahdollista pirullisuutta miesten taholta. Kuten koko maailmassa. Seksi ei ole sen arvoista ja lasten saaminen orjuuttaa lopullisesti. Ei kannata. Ovat todenneet suomalaisetkin naiset. Ja rahallisesti ei miehiin voi luottaa lainkaan. Mistä luulet löytäväsi luotettavan miehen, josta ei ajan kanssa paljastu jotain kamalaa? Joka vastaa vaimon ja/tai lapsien myymistä orjamarkkinoilla?
- Anonyymi
Koko maailman mittakaavassa naiset ovat niin alistettuja ja päähänpotkittuja, että siitä joutuvat suomalaisetkin miehet, myös syyttömät, kärsimään. Tieto lisää tuskaa. Ja suomalaisetkin miehet matkailevat Thaimaassa... Mikseivät maailman miehet näe, mihin kaikki johtaa?
He vain haluavat pitää naiset juuri tässä asemassa ikuisesti. Kumpi siis on viallinen sukupuoli, ei liene kysymystäkään asiassa. Jos Jumala on olemassa, hän on tehnyt kolossaalisen mokan. Eli en usko häneen tietojeni valossa. Hän loi MIEHEN ja fyysisesti heikomman orjan. Millainen Jumala sellainen olisi? Rankaisee tiedonhalusta. Kyllä kaikki on miesten ylläpitämää valehtelua. Ja meidät on jotkut avaruusmatkailijat alullepanneet ja kaikki on ihan toisin, kuin kuvitellaan. Kukahan heidät on luonut jne. jne.
- Anonyymi
Meillä on fiksu kunnanjohtaja. Toivottavasti saa jatkaa.Nykyihmiset ei ymmärrä huumoria.Harmi.Elämä olis paljon keveämpää kun olis huumoria.
- Anonyymi
Nykyisin on kummallista jos mies on kiinnostunut naisista. Kamalaa naisten aliarvioimista.
- Anonyymi
Some on kyllä vihonviimeinen paikka vokotella naisia. Vain keskenkasvuiset tekee niin. Todellinen kohtaaminen on ihan toista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Some on kyllä vihonviimeinen paikka vokotella naisia. Vain keskenkasvuiset tekee niin. Todellinen kohtaaminen on ihan toista.
Pitää ollakin aika uuno että rakastuu johonkin somekirjoittelijaan ja jopa lähettää hänelle rahojaan.
- Anonyymi
Oiskohan sama tilanne, jos Esko olisi vapaa ajalla sanonut nuo toteamukset naiselle vaikkapa hirviporukassa, hirvipeijaisissa. Asian tietäjiä olisi ollut yhtä paljon. Joku vain levitti asian ja ilmiantoi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial211800Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1561789Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3471514Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2091122Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221118- 1421116
- 285995
- 11985
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt4969Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49928