Voiko olla totta, että käsikirjassa määrätään että naisilla pitää olla kokouksissa aina hame.
Onko joku lukenut sen läpi. Löytyykö muitakin älyttömyyksiä?
Imatran valtuustokäsikirja
24
331
Vastaukset
- Anonyymi
Hallitusammattilaisilla on käsikirjan mukaan oltava vyöhön tehtynä vähintään 5(viisi) lisäreikää koska lisäreiät kertovat hyvistä lobbauksista ja ilmaisista lounaista ja antavat katu uskottavuutta kunnanvaltuuston kokouksiin.
- Anonyymi
Harvinaisen mauton kommentti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harvinaisen mauton kommentti.
Samaa mieltä
- Anonyymi
🤣👌👍
- Anonyymi
Ou jee ou jee
- Anonyymi
Yeah
- Anonyymi
Demarilla pitää nenä punoittaa varsinkin näin pikkujoulu aikaan
- Anonyymi
Lahjusviinat.
- Anonyymi
Kyllä osaa olla hölmöä sakkia siellä päättäjissäkin jos tuollaisia ohjekirjasia väsäävät....
Haloo saatana onko siellä sellaisia OIKEITAKIN ongelmia mihin voisi ehkä puuttua?!- Anonyymi
Eihän siellä olekaan kuin ongelmia.
- Anonyymi
Varmaan kirjoitusvirhe. Piti olla: minihame.
- Anonyymi
Naisten pitää pukeutua kuin Jutta Urpilainen aikoinaan
https://www.iltalehti.fi/viihde/a/2011123015015444- Anonyymi
Ja miesten!
- Anonyymi
Kuvittele puheenjohtaja tuohon potrettiin.
- Anonyymi
Kumiin ja lateksiin!
- Anonyymi
Toimielinten kokouksiin pukeudutaan siististi ja toisia kunnioittavasti.
Erityisen tärkeää tämä on kun kokoonnumme kaupunginvaltuuston
julkiseen kokoukseen. Verkkarit, shortsit ja urheiluvaatteet eivät kuulu
valtuustosaliin.- Anonyymi
Tarviaako tuohon nyt värkätä oikein ohjekirjanen 🤣
- Anonyymi
Asioista pitää olla avoimia
https://youtu.be/TVHUMH9liA4?si=2nxJYqoPI0bdtzHL - Anonyymi
Tarpeen olisi kirjoittaa ihan uusi opaskirja. Tarpeen olisi myös vaihtaa johtavassa asemassa olevat. Ne jotka ei muista, ne jotka selittelevät, ne jotka sallivat. Mutta toki eihän se valta vaihdu kun siellä ne valitut ja palkatut toisiaan tukien tekee kaikkensa imatralaisten hyväksi. Tai ne ehkäpä ei imatralaisten.
- Anonyymi
No ei varmasti vaihdu jos kuntavaaleissa äänestetään aina samat tollot jatkoon. Äänestäjätkin voivat vilkasta peiliin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei varmasti vaihdu jos kuntavaaleissa äänestetään aina samat tollot jatkoon. Äänestäjätkin voivat vilkasta peiliin.
Kait niitä äänestäjiä löytyy kun saavat osansa tuosta.
- Anonyymi
Sudenpentujen käsikirja riittää!
- Anonyymi
Kelmien näin selviät jos jäät kiinni valheesta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1554906Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813586SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402243Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä952113Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?272019Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191478Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051370