Korouoma

Naalu

Korouoman reitti olis tarkoitus käydä käveleen tässä loppukesällä. Tietääkö kukaan onko siellä kuljetusta toiseen päähän?

6

2146

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PorsasUrhea

      Posion taksitolpalta vain pyydät riksakyydin ja Korouomaan pääästyäsi vuokraat 4 kantajaa jotka kiikuttavat sinut koko reitin läpi.

      Ei tarvitse omia kenkiä kuluttaa ja vaatteita hikoilla piloille.

      • Naalu

        Kiitos viisaasta vastauksestasi. Juuri tällaista kaipasin.


    • Naalu

      Jotta Porsaan tapaiset vastaukset jäisivät vähemmälle, niin väännetään sitten rautalangasta. Koska aikaa on käytettävissä reitin kulkemiseen vain kaksi päivää, niin en kerkiä palata samaa polkua takaisin autolleni, vaan tarvitsen kyydin. Onko muuta vaihtoehtoa kuin tilata taksi Posiolta??

      Lukeeko tätä palstaa joku, joka olisi käynyt patikoimassa kyseisen reitin ja osaisi kertoa tarkemmin maastosta ja kokemuksia yleensä reitistä? Onko siellä paljon kulkijoita loppukesällä?

      • kairankulkija

        Korouman reitti on lähdettäessä Koivukönkäältä ajoin vaikeakulkuinen mutta kyllä komeat maisemat palkitsevat, jos lähdet Lapiosalmelta on alku helppokulkuista mutta yleisesti ottaen reitti ei ongelma normaalikuntoiselle. Metsähallituksen www.luontoon.fi-sivuilta löytyy linkki bussiaikatauluihin, Korouma taitaa olla tasaisesti kansoitettu kesäkuukausina mutta jo elokuussa oman kokemukseni mukaan rauhoittuu.


    • Lapiosalmelta voi

      kysyä kyytiä, ehkä hoitavat asian tai tietävät kuka hoitaa. Hakusana Lapiosalmi löytänee ko leirikeskuksen yhteystietoineen.

    • Naalu

      Naalu kiittää ja kumartaa tiedoista ja vinkeistä. Mukavaa kesän jatkoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3095
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      119
      1255
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      1097
    4. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      971
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      68
      937
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      907
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      881
    8. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      163
      858
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      844
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      794
    Aihe