Mä pidän sut etäällä

Pakko mun on suojella itseäni. Nytkin on jo vaikeaa, mitä, jos mä päästän sut lähemmäksi ja sit tapahtuu jotakin ja mä jään yksin tunteineni? On helpompi pitää etäisyyttä, niin en hajota itseäni.

n->m
3582
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juu ei se hämähäkinverkko ole turhaan ”sinne” kasvanut minne aurinko ei paista. Se on elimistön keino suojata sinua.

Äänestä

Sama mulla.

Äänestä

Kiusaus on täälläkin suuri suojella itseään, mutta se tarkoittaa etten voisi koskaan saada mitään hyvääkään. Jonkun toisen kanssa sitten.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pakko mun on suojella itseäni. Nytkin on jo vaikeaa, mitä, jos mä päästän sut lähemmäksi ja sit tapahtuu jotakin ja mä jään yksin tunteineni? On helpompi pitää etäisyyttä, niin en hajota itseäni.

n->m

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu