Rakastat kaivattuasi?
Kuinka paljon
Anonyymi-ap
21573
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Äärettömästi.
Ääretöntä on touhuskin. Sivusta
Tahdon tietää mitä rakkaus on.
Suurfemakko Emily Nagoski kakahtaa v.2015 kirjassaan "Come As You Are" seuraavalla tavalla viisaasti:
"Rakkaus on fysiologinen ja neurologinen prosessi, joka vetää sinut sinun heimoosi."
mutta kaakahtaa toisessa kohtaa erilailla viisaasti että:
"Se, miksi rakastumme, on kiintymys, joka on eräänlainen biologinen kokonaisuuden tavoittelu.".
Jos kaipaa, niin varmasti on jollakin tavalla myös rakastunut.
Mä tykkään liikaa. Mä luulin, et mä pystyn pitämään tän hallinnassa, mut mä olin väärässä. Panikoin.
Rakkaus tulee minusta mukaan vasta sitten, kun on aitoa läheisyyttä. Ei olla päästy vielä siihen pisteeseen kaivatun kanssa.
Mutta siis rakastunut olen. Ne ovat kuitenkin eri asioita.
Se voi myös olla tulematta, kun tapaatte ja huomaatte ettei mitään kipinää olekaan.
Ohi. Olemme tavanneet useita kertoja jo.
Niin paljon ,että häiritsee jokapäiväisiä toimiani. Se menettämisen pelko ja luovuttaminen on tuskastuttavaa. Halun häntä niin paljon elämääni vierelle tukemaan, etten voi sitä sanoiksi pukea. Luotan kyllä tunteisiin välillämme ja sen kaiken tulevan hyvän toteutumiseen. Ketään muuta en halua, kuin hänet! Jos näin ei käy nielen suruni ja kyyneleet ja jatkan matkaani yksin m>n
Erittäin paljon
En aio sitä koskaan kertoa enää.
Sama. Kerran vielä kirjoitin sen purkaakseni tämän elämäni suurimman tuskan johonkin mutta tämä satuttaa minua enemmän ja se hakkaa minua päähän kuin moukarilla takoen. Kuinka pienistä lyhyistä sanoista syntyi tällainen tuska kun ensin oli rakentanut pilvilinnoja uudesta elämästä pienissä mielen sopukoissa. Aina sanotaan että aika auttaa mutta ei saatana auta. Pskaa ja kärsimystä mistä kukaan ei tiedä mitään.
Sama, paitsi ei ole kyse sanoista.
Hän ei rakasta minua.
Niin paljon, ettei siinä ole mitään järkeä.
Luulin rakastavani, kunnes selvisi minkälainen hän on. Pettymys on suuri, edelleen.
Ei o kaivattua
Äärettömästi H miestä
Niin paljo kuin naissielu voi miestä rakastaa. Äärettömästi ja silti se rakkaus kasvaa koko ajan.
ihan vtusti rakastan mutta en mä jaksa muutako etäältä. ****