Joskus vaikka toisinaan osaa käyttäytyä normaalisti. Tekee mieli juosta piiloon. 🤦🏼♀️ Niin lapsellista,. Tiedän.
Ärsyttää olla ujo
6
396
Vastaukset
- Anonyymi
Hippaa leikkimään, 😁
- Anonyymi
Joo ei kerkiä kun on töitä tehtävä 🙌
- Anonyymi
Mua ärsyttää tunne, että olisin aina haittana vaan muille. Pakollinen paha ja siksi en pyri tilanteisiin, joissa olisi muita? Jos olisin taloudellisesti paremmassa asemassa, tuskin tuntisin näitä tuntemuksia?
- Anonyymi
Okei.. Meinaatko että työn saaminen parantaa sun asemaa? Mulle tuo ei osu.
- Anonyymi
Mun mielestä tuo on inhimillistä. Taloudellinen tilanne. Perus elämää. Oli se sitten hyvä tai huono. En itse määrittele itseäni enkä ihmisiä sen perusteella.
Oma epävarmuus kumpuaa koulukiusaamisesta. Porukat inhottaa toisinaan, mut selviin kyllä. Töissä vaikka helposti kun mukavaa porukkaa.
/ap
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1143802Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta163577Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1152469Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten782430Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää532422Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom82370Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole212327Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1572215HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364361997Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin581921