Tuulivoimaa

Paljon puhetta tuulivoimaloista ja niistä saatavista veromarkoista, mutta kun meillä ei taida olla vielä ainokaistakaan tuulivoimalaa , ehkä ei edes tulevaisuudessa. Paljon puhetta, vähän villoja. Jossakin sanoivat että Pyhäjärvellä ei rakenneta yhtään tuulivoimalaa 2026.
9253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tuulimyllyt ovat heikoimman aineksen ilmapalloja

PHJ:n heikoin aines (kepuvasuridemut) ovat hoitaneet kaupungin talouden syvälle suohon. Tulos 0 - 0, eli vielä vähemmän, kuin ei mitään.

Parannusehdotus: Kepulivasuridemut sivuun(Oppositioon) ja Kepulainen/Kepulaiset - Reunaehto/Reunaehdot pois jarruttamasta kaikenlaista kehitystä ja uudistumista.
Siinäpä aluksi.

Iloisesti tuulivoimaa odotellen, sillä Laguna-Hiukkanen säikähti kepulaisi reunaehtoja ja kurvasi perävalot vilkkuen rapakon taakse.

Keskipohjanmaakin kirjoitti, ettei ensi vuonna(2026) rakenneta yhtään uutta tuulivoimalaa maalle. Kuinkas meidän(PHJ:n) Kj:n ja valtuuston Pj:n visio oli vuoden 2027 kiinteistöverotuotoista(5 miljoonaa euroa) kaupungille. Oliko taas ilmassa Lagunamaista vedätystä kaupunkilaisia kohtaan kepevasuridemuilla??

Äänestä
  • Hauskaa miten katkera hameen aluksen menettänyt on. Kaikessa toivoo oikeille pyhäjärvisille pahaa.

    Ole huoletta tuulivoimaa tulee meille vielä lisää. Taitaa pelkkä ajatuskin pelottaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Hauskaa miten katkera hameen aluksen menettänyt on. Kaikessa toivoo oikeille pyhäjärvisille pahaa.

    Ole huoletta tuulivoimaa tulee meille vielä lisää. Taitaa pelkkä ajatuskin pelottaa?

    Osaat varmaan kertoa milloin. Vuosi 2027 lähestyy 5 miljoonan euron Kiinteistövero-Tsunameineen. Äkkiä pois Komunrannalta ja Savusaunalle suojavalli.

    Äänestä

Pyhäjärven pelastaa tulevan kesän Suvi seurat

Äänestä
  • Ihana Suvi.

    Äänestä

peräSS elää siis vielä markka-ajassa??? Ei ihme että Riikulli rosvokoplineen tuhosi suomen talouden ennätysajassa...🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

Äänestä
  • Kepu/vasemmiston yhteistyö tuhosi Pyhäjärven.MOT SS henkilöitä kun ovat.

    Äänestä

  • Juu Kepu taisi laskea väärin Sote menot.
    Ajatuksena, että.kyllä valtio maksaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Juu Kepu taisi laskea väärin Sote menot.
    Ajatuksena, että.kyllä valtio maksaa.

    Taisi Pyhäjärven rumin nainen valehdella Sotesta?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paljon puhetta tuulivoimaloista ja niistä saatavista veromarkoista, mutta kun meillä ei taida olla vielä ainokaistakaan tuulivoimalaa , ehkä ei edes tulevaisuudessa. Paljon puhetta, vähän villoja. Jossakin sanoivat että Pyhäjärvellä ei rakenneta yhtään tuulivoimalaa 2026.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu