"Vähän onnelliset" kuvittelevat, että Suomi on maailman onnellisin maa

Anonyymi-ap

Kuka voi olla onnellinen tässä perskokkareitten rasistisessa Suomessa
muu kuin miljonäärit ja rasistit ?

19

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hallitus on rikkaitten etujärjestö. Jotkut on niin tyhmiä, etteivät edes tajua miten kansaa nyljetään.

      • Anonyymi

        Kansa luovuttaa eduskuntavaaleissa vallan kansanedustajille ajaa maan asioita. Kansa äänesti ja halusi ilmeisesti tätä.


    • Anonyymi

      "Vähän onnelisten" taloustaju jää juhlamokkatarjousten metsästämisen
      tasolle. Kolme kahden hinnalla. Ei nämä sulo vileenit tajua missä mennään.

      • Anonyymi

        Kylläpä taas on ilkeä kommentti. Mikä ihme itse kuvittelet olevasi? Kommentistasi päätellen et ihan penaalin terävin kynä!!


    • Anonyymi

      Niillä loppu reissumiehen syönti, kun kuvaan tuli yksi henkilö lisää.

    • Anonyymi

      Nobody else.

    • Anonyymi

      Persu ei pysty ajattelemaan kuin kakka-pieru-tasolla.

    • Anonyymi

      Höperöt eivät ymmärrä, mitä rasismi edes on. Huutavat kuorossa rasismista, vaikka rasismista ei aina edes olisi kyse.

      Kun syrjitään rasistisesti, niin silloin on rasismista kyse. Muuten ei. Kaikki syrjintä ei ole rasismia. Onko syrjintä sitten oikein, niin ei tietenkään ole, mutta ei se silti aina rasismia ole.

    • Anonyymi

      Juuson TORSO-SOTE ei toimi.

    • Anonyymi

      Minä tuun onnelli seksi kun saan suuri sitä edellä mainittua.

    • Anonyymi

      Ja samat uskoo että vaaleissa vaikuttavansa 🤣🤣🙈
      Ja että terveydenhuolto ja koulut maailman parhaita. Älykkäintäkin. Hah.
      Uskovat mediaan poliitikkoihin.

    • Anonyymi

      Vain tilastonikkarit ovat sitä mieltä että Suomi on onnellisin maa. Kaikki muut tietävät että kysymyksen ovat sellaisia ettei niillä ole mitään tekemistä tavallisen kansalaisen kanssa. Ei myöskään hallituksella ole tässä kyselyssä osaa eikä arpaa.
      Mutta toistele nyt näitä jollet muutakaan keksi.

    • Anonyymi

      Venäjän vihaajat kuvittelevat että siellä on esim yhä kommunismia ja wc pönttöjä ei ole ja ottivat niitä ukroinasta HAH.
      Eivät uskallaa katsoa YT videoita joissa näkee ettei mitään puutu, kaupat täynnä kaikea. Omavarainen. Kauniita hoidettuja tal8ja ja kaduilla ei roskia ei pommeja, ei humalaisia ei huu eissa olevia rääsyläisiä, kerjääjiä. Puhdasta ja siistiä. Ja mites Europpassa hah
      Iranin Teheranissa rakennetaan krs taloon yhä wc tila jossa on reikä lattiassa ja vedellä toimiva nykyajan wc jostain syystä? Näin videon asunnoista jossa kerrottiin näin. Jos vesi loppuu niin on putki alas.
      Venäjän krs vanhoissakin on wc erikseen ei suihku eikä ammeen kanssa sama tilassa ja nykyisin on 2 wc asunnoissa joissa usea mh.

      • Anonyymi

        Itkitkö, kun Brezznev kuoli ?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kukaan muu kuin idioottipersut ei jauha woketustaan.
      Ei kiinnosta pätkääkään mitä se edes on.

    • Anonyymi
      UUSI

      Miksi "vähän onnelliset" saa äänestää ? Eikö ne kuuluu laitoshoitoon ?

    • Anonyymi
      UUSI

      Tunkua on rajalla tännepäin.

      • Anonyymi
        UUSI

        Laitoksesta tänne ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3465
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      131
      2435
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      24
      1937
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      7
      1540
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      74
      1526
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      54
      1320
    7. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      64
      1194
    8. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      66
      1152
    9. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      53
      1124
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      63
      1049
    Aihe