Lukee YLE uutiset sivuilla..yhdistyy pohjois Pohjanmaan piiriin..
Kainuun perussuomalaiset lakkaa olemasta
14
422
Vastaukset
Persujen alasajo alakanu monessa piirissä.
Että tälleen jälleen. Uraaaaaaa!- Anonyymi
..tulihan se sieltä ... mutta ei ole tämäkään kommentaattori sinne "onnelaansa" livistänyt , vaikka tämä muuan Ano esimerkkiä näytti ..
Anonyymi kirjoitti:
..tulihan se sieltä ... mutta ei ole tämäkään kommentaattori sinne "onnelaansa" livistänyt , vaikka tämä muuan Ano esimerkkiä näytti ..
Tämä tuo se nämä nuo ne ronoominirokk.
- Anonyymi
Tuleeko Moskovasta haarakonttori 🤔
- Anonyymi
Mitä tilalle? Pökilöt?
- Anonyymi
Suomen Kansa Demokraattinen Liitto = SKDL tai
Suomen Kommunistinen Puolue = SKP lisäksi
Varsovan Liitto takaisin
Siitä se lähtee 👍 - Anonyymi
Minä haluan ryhtyä pikku pioneeriksi 🤣
- Anonyymi
Persut aloittivat Kainuusta tervasoudun Ouluun,palattiin tervansoutuaikaan?
- Anonyymi
Joutihin lopettaa!
- Anonyymi
Paras uutinen pitkään aikaan persuista, joutikin lopettaa.
- Anonyymi
Ai kauheeta. Tosta vaan lakkaa olemasta kuin elokuvissa. Pelottavaa. Toivottavasti persu ei aja kouluajoa kun lakkaa olemasta
- Anonyymi
En äänestä Oululaista.
- Anonyymi
Ketä kiinnostaa!
- Anonyymi00013
Salainen deitti tänä yönä? 💦 Klikkaa tästä https://Kristin.hoty.lat/Kristin#/?/?/jhrlll23n
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1117983Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4247122SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1855392Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1284341Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en764264Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954206Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103932Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03620Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132480Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema172076