Karhulan koulun rehtori Tuomo Pesosen mukaan lumiukko on loukkaava nimitys ja koulussa saa käyttää vain lumihenkilö nimitystä. Samalla kaikenlaiset lumileikit on hänen koulussaan kielletty jälki istunnon uhalla jottei vaan heitellä muita lumipalloilla tai käytetä lunta vääriin tarkoituksiin.
Kyllä on mennyt uskomattomaksi vellihousumeiningiksi Tuomon touhut koulussaan.
Ei tälläistä nykypäivän meininkiä enään kestä. Ihan mahdottomaksi menee kun tämmöiset Tuomot loukkaantuvat joka asiasta.
Rehtori Tuomo Pesesonen Karhulasasta kielsi lumiukko sanan käytön ja lumileikit.
3
55
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
eipä sitten saa mainita - pakkasukko -kaan. Taivaalla elämöi henkilöinen.
Neekeriukko on 2 ke paha. - AnonyymiUUSI
Tämä Tuomo pesonen onkin se rehtori jokajoka erotettiin Keski Suomessa Seksuaalisen häirinnän vuoksi ja sai sitten töitä tääktä Kotkasta.
Eipä olisi häntä pitänyt palkata. Se nähtiin taas mikä hän on miehiään.
Tässä linkki Ylen uutiseen hänen potkuistaan ja pestistään Kotkaan.
https://yle.fi/a/74-20173122 - AnonyymiUUSI
Tuomo Pesonen vertasi kouluruokaa seksuaaliseen häirintään. Hänen mielestään se kuuluu vain ollakin niin ja siinäpä se. Että semmoisen Rehtorin Kotkaan valitsitte.
Minkälaisen kuvan ja masilmankatsomuksen esimerkillään tälläinen seksuaalisen häirinnän hyväksyvä rehtori antaa koulunsa tytöille?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2345606NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1365140Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku284908Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1282173- 4041857
Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova511763HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a951715Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann181702- 951428
Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3921378