Habita myy useita venäisten omistamia asuntoja Kotkassa ja Venäjällä 11 kpl

Anonyymi-ap

Ollaanko tarkkana Venäjälläkin myynnissä

https://prianproperty.com/finland/kymenlaakso/kotka/

Mot ohjelma kertoi tämän myyjän asunnot venäläisten omistamia yhtä lukuunoyttamatta Suomessa !

Real Estate in Finland

Apartments(222)
Houses(160)
Plots of land(39)
Commercial(40)

Hamina(5)
Pyhtaa(3)

2

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Asunto kaupoilla olevat tarkkana, ylikansallinen Habita myy Suomessa venäläisten asuntoja venäläisille.

      Sotapoliisi Häkkänen Sekoomus on herännyt asuntokaupoista kun YLE ensi teki alustavan tausta työn.

      2.7.2007 Ruokolahtelainen kunnanvaltuutettu Suna Kymäläinen (sd.) kerää kansalaisadressia, joka vaatii rajoitusta EU:n ulkopuolisten kansalaisten kiinteistökauppoihin Suomessa.

      Nuorta kunnanvaltuutettua harmittaa sekin, että venäläisille päätyy myös yhä useampi asuintalo, joka sitten seisoo tyhjillään 11 kuukautta, kun siinä voisi asua joku veronmaksaja.

      Rasistinen ja muukalaisvihamielinen. Muun muassa näin kansanedustaja Suna Kymäläinen (sd) kertoo häntä haukutun, kun hän ajoi venäläisten kiinteistökaupoille kieltoa 2010-luvulla.

      Venäläisten kiinteistökaupat Suomessa lähtivät nousuun vuonna 2007, ja Kymäläinen on varoitellut niihin liittyvistä vaaroista siitä lähtien. Jo tuolloin Venäjä valmistautui Krimin miehitykseen ja hankki kiinteistöjä Krimiltä. Esimerkiksi sotilasprofessori Marko Palokangas on todennut pitävänsä mahdollisena, että Putinin hallinnolla on suunnitelma myös Suomen varalta.

      Ostajien joukossa on venäläisiä, joiden taustat herättävät kysymyksiä. Henkilöillä on esimerkiksi verotietojen mukaan pienet tai olemattomat tulot, mutta he ovat ostaneet jopa kymmeniä asuntoja.

      Anteeksi Juho Eerola että nostin nämä esiin kun Venäjän pakotepoistojen ystävä olet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe