Pitkä- Matin tarina.

Matti oli pitkä. 199 cm, kengän koko n.48. Armeija käyty ja alikersanttina ulos,. Nuori insinööri tienrakennusalalla.

Nämä ennakkotiedot sain Aussi-Makelta ennen lähtöämme Thaikkuihin.
Nauravainen ja ystävällinen jätti kaikin tavoin.

Make oli toiminut ryhmänjohtajanani pari krt aiemminkin joten miksei nytkin.
Jämäkkä pumpui joka puhui auttavaa thaita. Saunahullu.

Tapanamme oli pitää parin päivän paussi Bangkokin Narai- hotellissa ennen siirtymistämme Pattayan syviin syövereihin.
Matti tykästyi thai-viskiin. Veti ison pullollisen eikä ollut moksiskaan noin ilmeestään päätellen. Harvasanainen oli. Vastasi kyselyihin usein vain myhäillen.

Oli sitten löytänyt itseään miellyttävän neidon vieribaarista. Oli max 145 cm pitkä mutta Matti näytti umpirakastuneelta.
Make koitti sanoa että on Pattiksellakin noita pieniä naisia mutta Matti oli päättänyt pitää tästä kiinni ja eikun mukaan.

Matti tempaisi sen Mekhong- pullon aamuisin päähänsä. Hieman horjui ja vastaan tulijat väistivät koska pelkäsivät että jättiläinen päälle kaatuu.

Matti ei ollut pöljä mutta rakastunut.
Hankki tuon piskuisen likan Suomeen, menivät naimisiin ja heillä on täällä 2 söpöä lasta. Ihan suomalaisia ovat jo kaikki.

Kiva jos jaksoitte lukea.

4

297

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin ne maailmanMatin kohtalot menevät

    • Anonyymi

      Pattiksen jengi muistaa paremmin Nuuka-Matin.

    • Anonyymi

      Aivan ihana ja söpö tarina.
      Uskon tuon olevan tottakin, ei tuollaista ole kukaan voinut päästään keksiä, ei edes 28x.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      42
      1293
    2. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      83
      1259
    3. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      268
      890
    4. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      200
      858
    5. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      76
      832
    6. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      41
      820
    7. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      227
      796
    8. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      111
      749
    9. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      60
      689
    10. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      10
      627
    Aihe