Mikä firma?

Valkoinen paku, kyljessä sinisellä ympyrän sisässä PK. Ritsakuski räplää kaksin käsin puhelinta 90 ajaessaan loskaisella tiellä.
7387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pk eli punainen kukko. Kuski on ajomies

Äänestä

Eikö tuo ole "normikäytäntö" firman pakujen ajotavoista.

Äänestä

Poliisin väkivalta yksikön auto.

Äänestä
  • PK = Pamppua Konnille

    Äänestä

Katsoit väärin, se oli KP. Kuljetus Pikkarainen.

Äänestä
  • Kiitos!

    Äänestä

Kerran räpläsi jotain muuta kuin puhelinta. Ei helv..!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Valkoinen paku, kyljessä sinisellä ympyrän sisässä PK. Ritsakuski räplää kaksin käsin puhelinta 90 ajaessaan loskaisella tiellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu