Tilaatko Temusta?

Kauppiaat paheksuu suuresti kun kansalaiset tilaavat kiinan verkkokaupoista kaikenlaista krääsää.

Mutta siinä kauppiaat eivät näe ongelmaa että he itse tilaavat krääsää kiinasta ja myyvät sen sitten kansalaisille moninkertaiseen hintaan.
4179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tilatkaa ihmeessä Kiinasta tai ostakaa kaupoista, ihan miten vain, tärkeintä on, että saatte lisää rojua, kun sitä on nyt liian vähän. Suomen talous nousee, jäteasemat työllistävät, ja luonto kiittää.

Äänestä
  • Crocsit voi kellua sata vuotta järvessä, ja ovat käyttökuntoiset edelleen. Kuka osaisi kutoa tuohivirsut?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Crocsit voi kellua sata vuotta järvessä, ja ovat käyttökuntoiset edelleen. Kuka osaisi kutoa tuohivirsut?

    En oo tilannu, enkä tilaa.
    Kannatan suomalaisia yrittäjiä. Pitäähän heidän leipänsä saada.

    Äänestä

Ei se kiinalainen verkkokauppa ole sen huonompi ostopaikka kuin amerikkalainen tai venäläinenkään. Jos tilaaja tietää mitä on tilaamassa ja hinta-laatusuhde sopiva ja asiakas on tuotteeseen tyytyväinen, niin mitäs siitä sitten.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kauppiaat paheksuu suuresti kun kansalaiset tilaavat kiinan verkkokaupoista kaikenlaista krääsää.

Mutta siinä kauppiaat eivät näe ongelmaa että he itse tilaavat krääsää kiinasta ja myyvät sen sitten kansalaisille moninkertaiseen hintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu