https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/9027144 lue uutinen jossa havainne kuva Nihtiin tulevista Hasosata ja Hekasta.
Hasolle Nihtiin
12
1090
Vastaukset
- Anonyymi00001
Milloin haku?
- Anonyymi00002
9.2 alkaa.
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
9.2 alkaa.
https://asuntotuotanto.hel.fi/fi/asuntohaku/haso/haso-nihdinlaituri-1-nihdinlaituri-1
- Anonyymi00004
Kivoja pohjia toisissa kaksioissa, keskeltä keittiötä kulku p**kahuussiin :D
- Anonyymi00005
Eipä tuo haittaa kun ovi on kumminkin.
- Anonyymi00006
Sepä olisikin kun ei olisi vessassa ovea :D Vähään ovat ihmiset tyytyväisiä :D
Eikä edes muutostyöt sallittuja. Luulisi noilla hinnoilla saavan edes vaikuttaa asuntonsa materiaaleihin mutta ei...- Anonyymi00007
Nuo valinnat ovat normaaleja valintoja Hason uudiskohteissa, ei niihin edes kannata teettää isoja muutoksia koska olet silloin itse niistä vastuussa vikatilanteessa. Noilla perusjutuilla kannatta edetä niin vastuut on Hasolla.
- Anonyymi00009
Verkkosaarenrantaan sai valita kyllä todella laajasta skaalasta lisähintaisia muutostöitä. Mukavampihan se on että saa kodistaan mieleisen.
- Anonyymi00010
Huomatkaa jotta kaikki listan ulkopuoliset lisätyöt ja listan ulkopuoliset kodinkoneet on asukkaan vastuulla, listalla olevat työt ja kodinkoneet on Hason vastuulla.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Huomatkaa jotta kaikki listan ulkopuoliset lisätyöt ja listan ulkopuoliset kodinkoneet on asukkaan vastuulla, listalla olevat työt ja kodinkoneet on Hason vastuulla.
Montako kertaa sinulla vaikka 10-20 vuoden asumisen aikana hajoaa esim kiintokalusteiden ovet tai kylpyhuoneen kaakelit? Allaskaappi? Pyykkikaappi? Itse en ole sellaisia onnistunut vielä tähän mennessä tuhoamaan. Niinpä ei pätkääkään kiinnosta kenen vastuulla korjaaminen on kun ei niitä ole tarkoitus ennen peruskorjausta tuhota /uusia...
- Anonyymi00012
Ja kukaan hulluhan ei kai kodinkoneita lisähintaisina muutostöinä hanki, parempi mennä peruskalustuksella ja ostaa omat koneet (saa usein halvemmallakin kuin raksaliikkeen hinnasto) ja vaihtaa muuton jälkeen. Peruskalusteet voi säilöä asumisen ajaksi varastoon/kellariin ja vaihtaa ulosmuutettaessa takaisin. Ja omat saa viedä mukanaan seuraavaan asuntoon tai myydä pois torissa.
- Anonyymi00014
Olihan sinne tullut näköjään muutamia (huonoja) lisähintaisia töitä mahdollisuuksiin valita. Mutta ei näemmä edes keittiön ovia. Ainoana järkevänä ehkä liukuovimahdollisuus komeroihin. Verkkosaarenrannassa oli kyllä paremmat vaihtoehdot.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh824260Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1163303Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1213287Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412734Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182514"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk192181Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112016- 291944
Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01903Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk451886