Ihminen on ahne. Paakkasen omaisuuden perässä juoksee siskontytär Regina Paanala. Kirsti on jo eläessään puhunut että hänen perintö menee säätiölle ja sillä rahalla autettaisiin lahjakkaita lapsia. Kirsillä ei ollut lapsia eikä aviomiestä.
Kirstin kiinteistöt rapistuu, onhan Paanala taistellut omaisuudesta marraskuusta 2021.
Kirsti Paakkasen perintö Suomen lahjakkaille lapsille
4
906
Vastaukset 4
- Anonyymi
Minäkin taistelisin vastaan, jos tietäisin että olisin lähisukulainen ja että testamentti on väärennös.
- Anonyymi
Julkisuudesta jäänyt mielikuva että kirsti on ollut dementtinen. Sen verran outoa testamentin vääntöä. Viimeistä tahtoa ilmaistessa pitäisi olla jonkinlaisessa asioiden käsityskunnossa, eli tehdä ajallaan.
Mahtaako lakimiehen duunit olla kuin paavikännisen juttujen kirjaamista?
- Anonyymi00005
Miksi Aalto Yliopisto haluaa Kirsti Paakkasen rahat? Aalto yliopisto ei ole suomalainen vaan se on tiettävästi ainoa yksityinen yliopisto joka toimii kokonaan Suomen maaperällä. On niitä muitakin säätiöity mutta Aalto omistuspohja ei ole Suomen valtion. Mitä tekemistä niillä on asian kanssa? Muuta kun että haluaa rahat ja onko valmiita muihinkin vastaaviin oikeudenkäynteihin vaan rahasta tai onko se omistajien tapa peräti?
- Anonyymi00006
Korjataan virheesi:
Aalto-yliopisto on julkisoikeudellinen ja julkisesti rahoitettu, mutta yksityisoikeudellisen säätiömuodon kautta toimiva itsenäinen yliopisto.
Se ei ole yksityinen yritys: se ei tavoittele voittoa omistajilleen, ja sen toimintaa säätelee tiukasti julkinen yliopistolaki.
Julkinen tehtävä: Se hoitaa lakisääteistä julkista tehtävää (koulutus ja tutkimus).
Rahoitus: Suurin osa sen jokavuotisesta perusrahoituksesta tulee suoraan Suomen valtiolta (opetus- ja kulttuuriministeriöltä), aivan kuten muillakin suomalaisilla yliopistoilla.
--
Kenenkään ei pidä hyväksyä väärennettyä tai epäselvissä olosuhteissa laadittua testamenttia, ja siitähän nyt oikeudessa on kysymys. Onko ko. testamentti siis kelvollinen tuottamaan testamentin antamat yleiset oikeudet.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei211341Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331241- 641230
- 1081225
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671049- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84857
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50686- 43666
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087618Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123592- 52564
Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi307555