Kaisanet nostaa hintaa. Otin noin 4 vuotta sitten kaapeli teeveen, ei mennyt kauan kun hinta nousi ja taas tuli ilmoitus että hinta nousee.
Taidan siirtyä takaisin antenniverkkoon.
Kaisanet!!
5
233
Vastaukset
- Anonyymi
Kaisanet nostaa varmaankin hintojaan, sen vuoksi kun on saanut paljon uusia asiakkaita.
Iisalmen keskustassa on jalkakäytäviä revitty auki ja asennettu liittymäjohtoja, mutta on
korjattu todella huonosti kaivantonsa. Iisalmen kaup.tekninen virasto vois käydä katsomassa, esim.Päivönkadulla ja karjalankadulla jalkakäytävien päällysteet, nehän on
mättäitä, ei tasaisia. Kertakaikkiaan huonoa työtä. - Anonyymi
Niin se vain on, että kaikki kallistuu. Jotkut nostavat tietenkin senkin vuoksi, kun on saaneet asiakkaan loukkuunsa. Mutta meidän on ajateltava niin, ettei mikään maksu tule pysymään samana tai halvempana, vaan kaikki hinnat nousee. Kun omatkin tulot nousee, niin se kaikki menee sujuvasti maksuihin.
- Anonyymi
Mutta kun ne omat tulot ei nouse
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta kun ne omat tulot ei nouse
Joka vuosihan nuo nousee
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492013Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051707- 931557
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001190Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761182- 671140
- 221027
- 48997
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73946- 45927