tein eilen raskauststin acon 10:llä ja siihen tuli tosi haaleen haalee viiva, hyvä että etes näki(tarkasti kattoi niin näkyi vähän). ja tänään tein predictorin testillä, näytti negaa. onko teillä kokemuksia eri testeistä? onko predictor herkkä?
sain km huhtikuussa ja nyt innolla odotan millon tärppäis. en saa edes vkl:na tilattua acon 10:jä :( joten tyydyttävä apteekin testeihin. mikä niistä on herkin?
kiitos jo etukäteen ja hyvää kesän jatkoo kaikille.
sain km huhtikuussa ja nyt innolla odotan millon tärppäis. en saa edes vkl:na tilattua acon 10:jä :( joten tyydyttävä apteekin testeihin. mikä niistä on herkin?
kiitos jo etukäteen ja hyvää kesän jatkoo kaikille.
Vastaukset 8
Vanhimmat
clearblue näytti negaa :( onko acon oikeassa?
Mene lääkärin luo ni siellä saat 100% varmuudella tuon tiedon :) Nyt vaikuttaisi siltä että et ole raskaana, jos tulos näytti neg. Mutta käy siellä eihän se edes maksa. Onnea vaan!
Moikka hansu!
Teitkö sä Acon-testin oikeeseen aikaan vai jo aiemmin kuin menkkojen olis pitäny alkaa? Jos teit jo aiemmin, niin raskaushormonia ei ehkä vielä ole tarpeeksi. Mun oletukseni mukaan Aconin 10 on tarkempi kuin Predictor (en kylläkään ole varma.
Itse tein haalean viivan aconin 10:llä (tein testin muutamaa päivää aiemmin kuin menkkojen olis pitäny alkaa, kun en millään malttanut odottaa) ja raskaana ollaan edelleen (tein toisen testin viikkoo-puolitoista myöhemmin ja jo näytti selkeää viivaa!). Nyt on menossa 8vko 6pvä! Sinuna voisin ajatella olevani raskaana, mutta varmistaisin muutaman päivän kuluttua. Apteekissa kyllä tietävät herkimmän merkin, mutta voithan myös odottaa jos pääset viikolla tilaamaan netistä lisää aconeja (ne tulevat kuitenkin niin nopeasti postitse ja ovat halvempia)!
Onnea!
en tiedä mikä on oikee aika kun km:sta on niin vähän aikaa. vuotoo oli reilu viikko sit mut sekin oli aika niukkaa ja tuhruttelua välillä. eikä edes sattunu mahaan yhtään(ei menkkakipuja ja oireita) mut täytyy testailla vähän välii.
hyvää kesää
niitä aconeja saa tilattua netistä?
www.kotitestit.com
www.mammaksi.fi osoitteesta saa myös tilattua testejä ja hyvin toimii ja halvalla ja nopee toimitus!!!!!!!!!!!
Olen kokeillut molempia testejä ja aconit tulee halvemmaksi ja on parempia!