tarvitaanko kolme jäähallia?
jämsän jäähallit
Anonyymi-ap
16722
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Notta notta, jos oikii räknäys ois kohilloo... ni ehkä nelejä kuulus olla
Ei tarvita ensimmäistäkään. Jäähallilla alkaa se tupakan/ nuuskan kokeilut ja sitten siiirytään muihin päihteisiin.. Ja kohta ollaan poliisi putkassa . Saadaan riippuvuus ja puolisot hakataan ja käräjiä käydään.
Jääkiekkoiliat on alinta sakkia yhteiskunnassamme.
Entiset kiekkosusien pelaajat pitäis asettaa korvausvastuuseen. Uhosivat aikoinaan "kun saadaan Jämsään jäähalli niin noustaan sm liigaan" Täyttää petoksen tunnusmerkit.
😂😂😂
Siis tarkoitin oikeesti lisää munkinhokijoita Suomi 24:ään
Jokos se Ahola on maksu potkupallo kenttänsä.
Ainakin neljä lisää tarvitaan.
Pitää olla kyläkuntien tasa-arvoinen.
Tai Länkipohjan jäähallin vois sulkea kun ei siellä ole kohta kouluakaan.
Itkettääkö, kun Hallin Jannella ei ole omaa? Mikset rakenna, vai etkö osaa?
Alhojärven koululle nousee jäähalli 2027 kesällä
2030 Talviolympilaiset pelataan Jämsässä.
Lohko A pelaa Jämsän jäähallissa
Lohko B pelaa Jämsänkosken jäähallissa.
Lohko C pelaa Länkipohjan jäähallilla.
Lohko D pelaa uudella Alhojärven jäähallilla.
Käsittääkseni myös finaali & pronssipeli pelataan Alhojärvellä.
Oli ne kiekkosusien silloiset pelimiehet kuitenkin paikkakunnan eläviä legendoja. Muutama tyttö roikkui kaukalon laidalla koko ajan. Olivat erään laisia bändäreitä. Pojat niitä kierätti sulassa sovussa.
Kaikki hallit kiinni. Jos joku haluaa käyttää niin sen kuin rahoittaa yksityisesti.
Kaikki kiinni, kun eihän niitä eläkeläinen pysty käyttämään rollaattorin kanssa. Ilmaiseksi tietenkin.
Ei ole jäähalleja, on katettuja tekojäitä. Teltan veroisia. Pitäisi vain hyödyntää paremmin. Leirejä, näytöksiä, harjoituspelejä, turnauksia. Kaupungin markkinointi töihin, yhdistyksillä ei olu onan toiminnan ohessa aikaa.
Mitä??? Ekö Koskenpäälläkän ole omaa jäähallia? Kyllä on epäoikeudenmukaista kohtelua.
Kummasti verotulot kyllä kelpaa kyliltä, mutta mitä olet valmis antamaan takaisin? Vittuilu ei lämmitä.