Miltä se mania tuntuu

Anonyymi-ap

Kannattaako mun haluta itselleni mania?

3

252

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maniassa vaan unohtaisi kaikki hölmöilynsä ja kuittaisi stressin. Ei olisi pettynyt elämäänsä ja näkisi kaiken valoisana.

    • Anonyymi

      Maniassa ei ole mitään kivaa, ei hyvä olotila.
      Jokainen, jolla on mania ollut, käyttäytyy toki omalla tavallaan, ei se ole kaikilla samanlainen. Jotkut puhua pälättää koko ajan putkeen, jotkut tuhlaavat rahaa tajuttomasti, saattavat jopa ottaa velkaa, jotkut ovat muuten " vauhti päällä ", lennokkaita, saattaa myös tulla mokattua joitain juttuja ( jotka voi jälkeenpäin kaduttaa ), jotkut voivat sortua päihteisiin, vaikka muuten eivät käyttäisikään niitä, jne. jne.

      Itselläni oli aikoinaan useampiakin manioita, ja manian aikana toki elämä tuntui kuin ruusuilla tanssisi, kaikki oli hyvin ja upeaa, olin oman itseni herra, kaiken kuningas.
      Kaikki tuntui hyvältä, mieliala liiteli omissa korkeuksissaan.
      Loppujen lopuksi siinä ei ollut mitään kivaa, ei hyvää, sieltä romahti alas vauhdilla, useimmiten vasta lääkityksen ja ammattilaisten avulla.
      Ja kun tajusi myös sen, että olotila oli kaukana todellisuudesta, pelkkää utopiaa, fantasiaa, maniaa, ei se hyvältä tuntunut.
      En kyllä haluaisi itselleni maniaa enää koskaan. Ei tosin ole sellaista ollutkaan enää yli 20 vuoteen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2368
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      33
      1297
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    4. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      634
      952
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      88
      818
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      686
    9. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      676
    Aihe