206 vs Punto

Mitä mieltä näistä kahdesta vaihtoehdosta? Punto Dynamic, vai 206 trendy?

Tarkoitus on ostaa uutena, mutta antakaahan vinkkiä kumpiko kannattasi ostaa. Koeajettu on molemmat, ja Peugeot on parempi ja mukavampi ajaa, mutta kestävyys askarruttaa.
41014
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kestävyys ei kylläkään ole ongelma.

Äänestä

jos uutena ostat. Valinta on sinun.

Äänestä

vaikka getz, jos pikkuautojen kestävyys pelottaa. 5v ajan ei tartte hikoilla. On sen verran jo saanut suosiota, että varmaan säilyttää arvonsa kuten nuo kaksi, ehkä jopa paremmin kuin punto.

Äänestä

Ihan vaan mun mieliks, älä osta kumpaakaan. Ei oo luotettavia. Pösön kannalla kuitenkin oon enempi, mut ei ehkä silti kannattais.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miettii kirjoitti:

Mitä mieltä näistä kahdesta vaihtoehdosta? Punto Dynamic, vai 206 trendy?

Tarkoitus on ostaa uutena, mutta antakaahan vinkkiä kumpiko kannattasi ostaa. Koeajettu on molemmat, ja Peugeot on parempi ja mukavampi ajaa, mutta kestävyys askarruttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu