Toyota oli melkein parempi kuin Dacia

Anonyymi-ap

12

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Kaikki muut käy PAITSI TOHJO RÄPÄTIN

    • Anonyymi
      UUSI

      Katotaan parin vuoden kuluttua miltä naamanne näyttää. Toyotalla on ajettu paljon ja ilman ensimmäsitäkään vikaa. Dacia on halpis-rellu ja sen laatu on silkkaa roskaa. Sama juttu koskee Nissania. Skoda on perusauto, mutta aika vetelää tekoa Toyotan rinnalla. Corolla Cross on kompakti auto. Lapsiperheille se ei sovi, mutta monelle sen tilat riittävät. Mökkiteilläkin sillä voi ajella vapautuneesti reilumman maavaran ansiosta. Kaksilitrainen neliveto on muuten aika makea peli premium-pakettina. 1.8 on täystuhnu ja kyseiseen malliin kelvoton kone. Eihän se tee muuta kuin mölyää. Lisäksi olen sitä mieltyä, että Crossit pitää aina ostaa nelivedolla. Niillä pääsee mukavasti liikkeelle lumivallienkin yli kun etuvedot jäävät vien varteen kiinni.

      • Anonyymi
        UUSI

        Toyota on ruostuva ja innoton bulkkituhnu. En koskisi pitkällä kepilläkään kun voi ostaa kunnollisiakin autoja. Kyllähän vertailut kertovat karua kieltään tohjon "hyvyydestä". Ja kyllä niitä vikoja ja takaisinkutsuja tohjolla riittää.


    • Anonyymi
      UUSI

      Pettymys on valtava taas kerran.
      Ei voi Toyotaa suositella.

    • Anonyymi
      UUSI

      Ei itketä. Sain oman facelift-Corolla Crosss 2.0 hybrid awd:n alle reilu kk sitten ja on hyvä auto! En sylkäisisi moisiin kilpailijoihin päinkään, ne ovat ala-arvoista bulkkikamaa. Tiedän että Toyota on ainoa huoleton ja laadukas peli noista, ja lisäksi todella taloudellinen ja ripeäkin.

      • Anonyymi
        UUSI

        Kiva juosta öljynvaihdoissa jatkuvasti.
        Mihin laatuun nyt vertaat?
        Toyota muistuttaa ämpärimuovia.
        Mikä on ripeä? Itse ajattelen ripeäksi alle 4s 0-100 lähtevän laitteen.
        Tähän pystyy esimerkiksi nykyautot helposti.

        Paitsi Toyota ei pysty.
        615km Cruising range (WLTP)
        3.8s 0-100 km/h (AWD)
        13min Charging Time
        https://www.zeekr.eu/models/7x


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiva juosta öljynvaihdoissa jatkuvasti.
        Mihin laatuun nyt vertaat?
        Toyota muistuttaa ämpärimuovia.
        Mikä on ripeä? Itse ajattelen ripeäksi alle 4s 0-100 lähtevän laitteen.
        Tähän pystyy esimerkiksi nykyautot helposti.

        Paitsi Toyota ei pysty.
        615km Cruising range (WLTP)
        3.8s 0-100 km/h (AWD)
        13min Charging Time
        https://www.zeekr.eu/models/7x

        Älä poju tyrkyttele automiehille mitään kiinabulkkia....


    • Anonyymi
      UUSI

      Mutta mutta. Tämähän täytyy laittaa tilaukseen. Kiitos. Tero

      • Anonyymi
        UUSI

        Hienoa että tykkäät ampärimuovista.
        On se todellista laatua jos rimpuloista tykkää.


    • Anonyymi
      UUSI

      Suomi eroaa muusta Euroopasta sillä että täällä aasialainen Toyota on kuuminta hottia ja itämainen kansamme kuvittelee ajansa kaukoidän tojoillansa länsiautoilla ja pienissä aivoissaan mieltävät eurooppalaisen Śkodan itäautoksi. Tojotisti ei edes tiedä että Tsekki on on lännempänä kuin meidän kirgiisien Suomi.

      • Anonyymi
        UUSI

        Täällä katsos ne vähät rahat kannattaa laittaa kestävimpään ja arvonsa parhaiten säilyttävään merkkiin eikä mihinkään "intohimovaunuun".


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Täällä katsos ne vähät rahat kannattaa laittaa kestävimpään ja arvonsa parhaiten säilyttävään merkkiin eikä mihinkään "intohimovaunuun".

        Katotaan 10-15 vuoden päästä mikä noista vertailun autoista on vielä kasassa ja liikenteessä. Veikkaan että Corolla Cross.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      23
      4173
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      223
      3744
    3. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      40
      2704
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      24
      2689
    5. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      99
      2681
    6. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      9
      2609
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2406
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      40
      2374
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2306
    10. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      61
      1801
    Aihe