Miten kikkailette tätä vastaan? Esim tyyliin Jethro Rostedt ettei ökyelämä vaarannu hetkeksikään.
Ulosottohan se kolkuttelee
8
239
Vastaukset
- Anonyymi
Muutat tyttöystävälle ja pidät kirjat muijan luona.
- Anonyymi
Kenelle tämä yksi Paavo on velkaa ?
- Anonyymi
Mafialle.
- Anonyymi
Muuttaa muille maille, se auttaa. Pitää tosin muuttaa pohjoismaiden ulkopuolelle ja virokin saattaa olla kartellissa.
- Anonyymi
Ei toivotut vuokralaiset otetaan ulos, ja nazi-kaupungissa se merkitsee köyhien holokaustia. Köyhän ei siksi pidä asua vuokralla vaan ostaa oma talo omalla tontilla ja mieluusti reilulla hajuraolla porvariin, sillä porvarin hajussa ei tolkun ihminen voi asua.
Pieni ongelma asiassa on, että köyhä ei köyhyytensä seurauksena voi ostaa omaa kotia, mutta onneksi meillä on kapitalistivaltiossa vaikkapa haluatko miljonääriksi -ohjelma, ja sen lisäksi mennä hyväpalkkaisiin töihin ja ottaa asunto lainaa; että mahdollisuudet ovat monet.- Anonyymi
Kysyin pankista asuntoa lainaksi, mutta sanoivat että kirjastokortilla ei onnistu, pitää olla hyväveli-jäsenkirja. Jätinkin kuntalaisaloitteet että kirjasto alkaa lainaamaan asuntoja.
- Anonyymi
Tee itsesi varattomaksi. Roudaa arvokama kaverille. En tiedä tarkistavatko myös asunnon häkkikomeron ?! Kaikkea ei ulosotto saa viedä. Elämää ylläpitävä on jätettävä ulosmittaamatta.
- Anonyymi
Jos mun asunnossa olisi joku häkkikomero niin enkös mä silloin olisi jo muutenkin varaton.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981