Sunny Beach ja Bellevue

Tahtoo tietää

Kertoisitteko hyviä ruokapaikkoja Sunny Beach:lta
ja hotelli bellevuesta millainen hotelli!
Kohta lähdössä sinne ja olisi kiva varautua.
Paljonko meni rahaa viikossa jne...
Saitteko vatsan sekaisin jne...

2

834

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elokuun morsian

      Olin kaksi vuotta sitten Sunny Beachilla, ja sain todellakin vatsan sekaisin :( Onneks meni parissa päivässä ohi. Mun mielestä siellä ei ollut mitään erityisen hyviä ruokapaikkoja. Sellainen turistirysä-meininki ihan joka paikassa. Nessebarin vanhasta osasta (saarelta) löytyy viihtyisämpiä ravintoloita. Me vietimme enemmän aikaa Nessebarissa kuin SB:lla. Vaikka ranta oli siisti ja puhdas, niin ei siellä oikein ollut sitten muuta, hotelleja ja ravintoloita sekä piraattikrääsä-kojuja. Nessebarin puolella sentään on jotain muutakin.

      • Black Ocean

        Olimme kesän alussa Sunny Beachilla, mutta eri hotellissa kuin mihin olette menossa.

        Mistään ruoasta emme saaneet vatsanvääntöjä, kun tietää kohtuudella välttää mitä välttää muutoinkin ulkomailla syödessä eli ei raakoja vihanneksia, kohtuudella majoneesia jne.

        Mielestäni paras ruokapaikka oli ns.kukkaiskadun alkupäässä oleva Happy Grill ja samaisen kadun loppupäässä ns.ulkopikagrillistä sai hyviä kasvishampurilaisia sekä aivan loistavaa jälkiruokaa

        Rahaa meillä meni yhteensä kahdelta hengeltä ilman tuliaisia 450€ ja sillä rahalla söi älyttömän hyvin! Keskimäärin ruoka hyvätasoisessa turistipaikassa alku-,pää- ja jälkiruokineen sekä juomineen maksoi n.12€.

        Bulgariassa on edullinen hintataso! Ainoa asia mikä otti päähän oli se rakennusbuumi ja turistilaumat vaan mitäpä muuta sellaiselta paikalta voi odottaa.. olemme vain tottuneet käymään toisenlaisissa paikoissa ja tällainen turistirysä oli viimeinen laatuaan vaikka paikkana oli kiva. Varsinkin eläkeläiset, opiskelijat ja pienituloiset perheelliset viihtyvät ko.paikassa.

        Hyvää matkaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      40
      5103
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      90
      2018
    3. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1844
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      114
      1841
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      8
      1781
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1710
    7. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      235
      1004
    8. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      931
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      45
      924
    10. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      863
    Aihe