Ovat nykyään harvahampaita, eivät tiiviitä kukkasia niinkuin ennenvanhaan. Silloin oli tiivis kaunis kukkamykerö , tuoksui ihanasti.
Vastaukset 6
- Anonyymi
Lapsena muistan ne olivat pulleita kukintoja, nykyään harvat kukat harottavat hennossa varressa.
- Anonyymi00002
Nykyasunnot liian lämpimiä ja kastelet liikaa, kukkavana venähtää liikaa.
Laitoin viime joulun jälkeen hyasintit parvekeruukkuun, meinasin jo heittää pois kun näyttivät kuolleilta, mutta olikin kaksi isoa nuppua kaikissa ja lehdetkin alkoi kasvaa. Otin sisälle, saa nähdä ehtivätkö aueta jouluksi.- Anonyymi00005
Eivät tainneet tykätä siirrosta tai kastelin liian vähän, jäivät ihan pieneksi. Parempi vaan peittää ja toivoa että selviävät talvesta tai heittää pois heti joulun jälkeen.
- Anonyymi00003
Lajike-eroja on kukkasillakin, mutta kasvuolosuhteet on varmasti suurempi tekijä. Liian nopeasti kasvavasta tulee harva.
Hyasintti on ihan kiva kukka isossa ja hyvin tuulettuvassa tilassa. Tai ulkona. Pienessä huoneessa hirveä lemu.- Anonyymi00004
Hajuaisti herkistyy vanhemmiten, mutta ei minusta 3 hyasintin tuoksu ole liikaa, sen sijaan ruokasipulit haisee oikeasti pahalle, lisää ilmavaivoja ja nekin haisee pahemmalle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.383914- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei201708- 80670
- 70649
- 50635
- 66634
- 36620
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43571